07 Şubat
Yorum Yap
#11551093

Doğa Koleji Teşvik Ödemelerini Yapmıyor!

2018-2019 eğitim öğretim yılı için çocuğumun kaydını Doğa Koleji'ne yaptırdım.


Kayıt görüşmelerinde MEB tarafından “eğitim ve öğretim desteği” bulunduğunu bildirdim. Muhasebe biriminde ki çalışan bu desteğin anlaşılan fiyat üzerinden düşülmediğini, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilgili aylarda (Kasım-Şubat-Haziran) kendilerine yapılacak ödemeler hitamında yine ilgili aylarda (Kasım-Şubat-Haziran) bizlerin hesaplarına aylık olarak ödemelerin aktarılacağı bilgisini verdi.


Kasım ayına ait ödemenin tarafımıza yapılmaması üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Aralık ayı içerisinde iletişime geçtim. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapmış olduğum görüşmede Doğa Koleji'ne ilgili aya ait ödemenin yapıldığı bilgisini aldım.


Eğitim ve öğretim desteği ödemeleri ile ilgili olarak okul yönetimi ve veli iletişim merkezi ile yapmış olduğum yazılı ve sözlü görüşmelerde herhangi sonuç elde edemedim. Doğa Kolejine, MEB tarafından bizlere ait ödemenin yapılmış olmasına rağmen bu ödemelerin neden hala bizlere aktarılmadığını bir çok veli gibi bende merak ediyorum.


Okulların açıldığı ilk günden itibaren daha önce görmediğim bir çok sorunla karşılaştım. Bu sorunları aşağıda sıralıyorum.


1. Ders kitaplarının okullar açıldıktan sonra elimize geçmesi.
2. MEB İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nde
a. “Okul yönetimince teneffüsler için en az 10 dakika. Zaman ayrılır. ",
b. “Normal öğretim yapan okullarda yemek ve dinlenme için en az 40, en çok 60 dakika. Süre verilmesi esastır. ”
ifadeleri açıkça belirtilmiş olmasına rağmen teneffüslerin 5 dakikaya, yemek ve dinlenme zamanının ise 30 dakikaya düşürülmesi ve sonrasında bu sürelerin tekrar yönetmelikte belirtildiği gibi olması için verdiğimiz çabalar.
3. Kayıt görüşmelerinde bize ücretsiz olarak anlatılan aktivitelerin hafta sonu ücretli olarak sunulması.
4. Yüzme havuzunun aktif olarak kullanıldığı bilgisi verilmiş olmasına rağmen, şu ana kadar hiç kullanmamış olmamız.
5. Sosyal etkinlik kapsamında herhangi bir kulüp etkinliğinin bulunmaması.
6. Spor salonunun 2018-2019 eğitim öğretim yılına hazırlanamaması sebebiyle beden eğitimi derslerinin bir süre sınıflarda işlenmesi.
7. Buz pateninin ilk dönem hiç yapılmaması.


2018-2019 eğitim öğretim yılı için Doğa Koleji'ni seçmiş olmanın vermiş olduğu büyük bir pişmanlık yaşamaktayım. Son olarak, sosyal medyada velilerin eğitim desteği ile ilgili şikayet yoğunluğunu görünce bu konuda yalnız olmadığımı hissettim.

Murat Murat 8.371 Okunma 1 Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler