03 Haziran
#12067896

Doğa Koleji 'nde Neler Oluyor?

Doğa Koleji'nde 3. yılımız. Geride kaldı ve Beykent kampüsüyle yeni bir yıl kayıt yenileme dönemi yaşadık ama maalesef süreç kayıt yenilemeden ziyade hazır müşteri konumunda olan bizlere emrivaki, oldu bitti mantığıyla bir fahiş fiyat artışı dayatılması, erken kayıt dönemi aralık ayında % 18 zam her geçen ay üzerine %2 artış yaşatılıyor. Kazançlı çık bir sonraki yılın parasını gel önceden ver, sürekli ikili görüşmeler ile kaçırılmaması gereken bir fırsat fiyatı kampanya iyimserliği. Bir an önce para toplama telaşını anlamak mümkün değil. Biz öğrenciye ne verdik nereden nerelere getirdik, özel okul Kolej eğitim düzeyinde miyiz, kalite oranımız nasıl, düşünmüyorlar.


Maalesef içinde oldukları durumun farkında bile değiller gibi. Gerçek şu ki veli ve öğrenci, Doğa Koleji için öncelikli olarak para kazanç kaynağı konumunda. Eğitim kalitesi, geri dönüşü olmayan çocuklarımızın geleceği umurlarında bile değil inanın okul döneminde hangi tarihte hangi turu düzenleyelim diye daha çok düşünüyorlar. Sanki okul değil bir tur şirketi yurt içi yurt dışı sürekli geziler vs...


Sorun şu ki; yaşadığımız bu 3 yıl içinde öğretmen kalitesi eğitim kalitesi inanılmaz derecede kötüye gitti. Aynı doğrultuda öğrenci kaliteleri de konuşulmayacak kadar kötü. Paran var mı gel. Okul hissedilir derecede ekonomik olarak zorluklar yaşıyor. 2018-2019 sezonunda düşünün ki okul açılmadan aylar öncesinde parasını verdiğimiz kitap setlerini dahi okul açıldıktan haftalar sonra bizzat kendi uğraşlarımızla depolarda gezerek tek tek tamamlayabildik. Yeni mezun atanamamış tecrübesiz öğretmenler ile sözleşmeler yaparak düşük maliyetle eğitim vermeye çalışıyorlar. Ekstra paralı etütler paralı hafta sonları dersler, üstelik bu öğretmenler son birkaç aydır maaşlarını bile alamıyorlar, verdikleri performansı düşünmeye gerek yok. Geçen yıl Türkçe okuma yazma bilmeyen yabancı uyruklu bir öğrenciye sınıf geçirdiler. Takdir teşekkür belgesi zaten havalarda uçuşuyor. İdarecileri sınıf öğretmenlerini dinleyince çocuğunuzun direk Oxford 'u burslu kazanacağını hatta NASA 'da hemen işe başlayacağını hissediyorsunuz yani son derece başarılı, mükemmel, inanılmaz.


Üzülerek biz velilerin bu gibi gerçeklerden haberdar olması için bu şikayeti yazıyorum. Ben çocuğumu doğanın dibe vurmuşluğuna malzeme yapmayacağım. Maalesef ki kayıt yenilemiyorum. İnanın marka isim hiç önemli değil Doğa Koleji gibi öncü bir kurumun bu duruma düşmesi gerçekten inanılmaz.


Bundan sonraki dönemler için kendilerine başarılar dilerim.

Tuna Tuna 6.670 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Doğa Koleji Temsilcisi10 Haziran

    Sayın Tuna A. Bildirdiğiniz konu ilgili birime iletilmiştir. Saygılarımızla

Ziyaretçi Yorumları