04 Ağustos 2016

Doğa Koleji İptal Edilen Kayıt Ücretinin %10 Kesintiyle Geri Ödenmesi

Oğlumuz Manisa Doğa Koleji 1. sınıfında okurken bir sonraki yıl için erken kayıt indiriminden faydalandık. Sonrasında fikir değiştirip 2 Haziran 2016 tarihi itibariyle (Okullar kapanmadan 2 hafta önce) okula dilekçe vererek kaydımızın iptalini istedik. Dilekçemiz 1,5 ay sonra işleme alınmış 17 Temmuz 2016 itibariyle ödeme sırasına alınmış.

Asıl sorun okulun hiçbir mağduriyeti yokken, ön kayıt esnasında böyle bir durum yokken, okul müdürünün 'Ben kimseyi mağdur etmedim. Kaydını geç aldıranın bile parasını tam ödedim' demesine rağmen bizden %10 kesinti yapacaklarını öğrendim. Aradığım yetkililer yönetmelikte değişiklik olduğunu söyledi, ancak ben kayıt yaptığım esnada böyle bir yönetmelik yoktu! Kanunlar bile geriye işlemezken, yönetmelik geriye nasıl işler?

Ömer 5.746 Okunma

Cevaplar

  • Ömer08 Nisan 2017

    Söylediğim gibi kesintiyi yaptılar. Siz, siz olun mecbur değilseniz eğitim yerine para hırsına sahip bu okul grubundan uzak durun!

  • Ömer11 Ağustos 2016

    Ne arayan var, ne soran... Bunları Milli Eğitim'den BİMER'e kadar her yere şikayet edeceğim. Avukatımla da görüşüp dava edeceğim. Mahkeme sonucunu buradan paylaşacağım ki emsal teşkil etsin birilerine.

  • Doğa Koleji Temsilcisi05 Ağustos 2016

    Sayın Ömer A Şikayetiniz konu ile yetkili birime iletildi. Bilginize

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön