Diyanet İşleri Başkanlığı Ezan Sesinin Çok Yüksek Olması

Sinan Sinan1 hafta önce

Güngören mehmet nesih özmen mh. Emek sokak no:2 bulunan mescidi nurani cami'nin tam karşısındaki binada oturmaktayız. Bu mescidin ezan in yerleştirilen hoparlöründen biri sokağın içinde bir apartmanın (kale apartmanı) çatı saçağına yerleştirilmiş. Geç saate kadar çalışmak zorunda olduğumdan sabah erken saatlerde ezan nedeniyle uyuyamıyoruz. Ayrıca gün içinde ezan ve sela nedeniyle birbirimizi dahi duyamıyoruz. Telefonla dahi konuşamıyoruz. Yaklaşık 100m ileride cami var ve ezan sesi çok net geliyor. Bu mescit'den bu kadar yüksek sesle ezan ve sela okunmasını sebebini anlayamıyoruz. Apartmandaki komşuların çoğunluğu bu durumdan rahatsız olmaktayız. Yaşlı hastası, bebeği olan komşularımız var. Sizden ricamız konuyla ilgili acil olarak bir şeyler yapmanızdır. En azından sesi biraz daha düşürülebilir. Ayrıca apartmana hoparlör astırmak nedendir? Mescit de olması yetmez miydi? Rica ediyoruz konuyla ilgili bir şey yapın.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Devrim 1 hafta önce  

    Maalesef bu şikayetleri okumuyorlardır bile, insanlara cinnet geçirmek için özellikle yapıyorlar herhalde, böyle bir şey olamaz, uyku uyuyamaz olduk, çoluk çocuk sesten korkar oldu, ama nafile, adamlar memnun bu gürültüyü çekececeksiniz mecbur diyor

    Cevapları Gizle (1) arrow
    profile-icon Ilker 1 hafta önce  

    Bende kendimden vazgeçtim 10 aylık bebeğimiz var onun için kendime hakim oluyorum yoksa her şeyi göze eldim benim evimin karşısına da bir Allah'ın belası adan hoparlör taktirmiş cinnet geçirmek üzereyim.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler