27 Temmuz 2017

Digiturk'ün Sözleşmeye Aykırı İşlemleri!

28 Ocak 2017 tarihinde Digiturk Müşteri Hizmetlerinden bir bayan ile görüştüm ve kendisinin belirttiği şekil olan (12 aylık dönemde ilk 3 ay boyunca 0 TL olarak fatura çıkacağını, ilk 3 aydan sonra 84,99 TL fatura geleceğini bana beyan etti. Ben de 84.99 TL'nin fazla olduğunu söylediğimde lig bitince üyeliğimi en düşük taraftar paketine çevirebileceğimi, lig başlayınca tekrar eski paketime dönebileceğimi söyledi ve 1 yıllık anlaşma sağladık. Bende lig bitmeden 1 hafta önce paketimi henüz lig tescil edilmediğinden ama ligden düşmesi kesinleşen bir takım olan Adanaspor taraftar paketine çevirdim.

Bugün yani 27/07/2017 saat:12:54 de Digiturk müşteri hizmetlerini arayıp eski paketime dönüş yapmak istediğimi söyledim fakat eski paketin iptal olduğunu yerine Sporun Yıldızları paketinin geldiğini söyledi ve fiyatının 99 TL olduğunu beyan etti. Bende 28 Ocak'ta yapmış olduğum sözleşmeye istinaden ya eski paketi yine bana vermeleri gerektiğini ya da yeni paketin eski paket fiyatında 2 Şubat 2018 tarihine kadar bana verilmesi gerektiğini söyledim.

Yine tekrar bu gün yani 27/07/2017 tarihinde saat:16:48 de Digiturk müşteri hizmetlerini aradım ve başvuru sonucumu öğrenmek istedim. İşlemlerin incelenmeye alındığını sonuç olmadığını söyledi. Ayrıca Adanaspor ligden düştüğü için paketimi iptal ettiklerini kendisi beyan etti. Bütün bu konuşmalar Digiturk'ün ses kayıt sistemine kayıt edilmiştir. Saat: 20:00 da Strum Graz- Fenerbahçe maçı var. Ben paketimi eski pakete çevirerek bu maçı izlemek istiyorum. Eğer ki paketimi çevirmezlerse veya yeni paketi benim sözleşme sürecinde anlaştığım fiyat üzerinden bana vermezlerse mahkemeye veya tüketici heyetine başvuru yapacağımı kendilerine beyan ettim. Bu konuda neler yapmam gerekiyor bilgilendirirseniz sevinirim.

İlker 780 Okunma

Cevaplar

  • Digiturk Temsilcisi27 Temmuz 2017

    Sayın İ. B. Tarafımıza yönlendirdiğiniz şikayetiniz, Tüketici Şikayetleri alanından bırakmış olduğunuz 43720656 No’lu şikayet istinaden inceleme aşamasındadır. Şikayetinizin çözümüyle ilgili en kısa zaman içerisinde tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır. Saygılarımızla, DIGITURK Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön