Toplam çözüm sayısı
..
Digiturk ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü
  • profile
  • profile
  • profile
4 Destekçi

TTNET 'ten Arıyoruz Deyip Digiturk Aboneliği Satıyorlar

2.588görüntüleme
Yavuz
Yavuz 11 Ocak 15:57

Ocak ayında Türk Telekom internet ® taahhüt süresini uzatmak için aradıklarını söyleyen 0850 4809114 numaradan taahhüt süreniz bitiyor şu an Digiturk ile bir kampanya var internet + Digiturk üyelik paketi şeklinde taahhüdünüzü uzatırsanız sadece internet uzatma taahhüdü ile aynı ücret ödersiniz şeklinde bilgi verildi. 

Daha sonra iki ayrı fatura çıkacağı bilgisi verilip Digiturk tarafınızdan numaram aranarak hiç ihtiyacım olmadığı halde abone olmam sağlandı. Kurulum yapılıp sözleşme imzalandıktan sonra hem Türk Telekom ® hem de Digiturk'ten böyle bir kampanyanın olmadığını söyleyip internet servis sağlayıcı taahhütsüz fiyattan fatura kesmeye devam etti.

İnternet servis sağlayıcı kişisel verileri saklamakla yükümlüyken bu şahıslar bu verilere nasıl ulaşabiliyor? Bu kişiler mevcut taahhüdünüzün ne zaman bittiği, kullanılan paket ve fatura tutarı gibi bilgilere nasıl ulaşabilmekte? Digiturk de başvuruyu yapan bayi bilgisini paylaşmayarak bu haksızlığa göz yumuyor.

Talep ettiğim cayma bedeli yansıtılmadan paketin iptali sağlanmadığından bütün yasal yolları kullanıp kişisel verileri ele geçirme suçundan savcılığa şikayette bulunacağım ve CİMER ® üzerinden ilgili mercilere durumu açık bir şekilde ileteceğim.

Ayrıca, BTK ® tarafından ilk görüşmelerin yapıldığı tarih ve saatteki kayıtları çıkarıp borçlar kanunun 36. Maddesine göre sözleşmenin hükümsüz olduğuna dayanarak dava yoluna gidip dava sonuçlandıktan sonra ek olarak tazminat davası açacağım.

Burada ve bir çok ortamda bu konuda pek çok şikayet varken hala herhangi bir adım atılmamakta ısrar ediliyor.

Digiturk Logo
Digiturk11 Ocak 15:58

Merhaba Yavuz G., İlgili talebiniz tarafımıza ulaşmıştır. En kısa sürede dönüş sağlanacaktır. Saygılarımızla, DIGITURK Müşteri Hizmetleri

Yavuz
Yavuz11 Ocak 15:59

0212 9455351 numaralı telefonda aradı

Digiturk Logo
Digiturk13 Ocak 12:40

Sayın Yavuz G., ile 13.01.2021 tarihinde yapılan görüşmede iletmiş olduğu konu hakkında bilgi verilmiştir. Saygılarımızla, DIGITURK Müşteri Hizmetleri

  • profile
  • profile
  • profile
4 Destekçi

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler