04 Nisan 2014 #2381676

Digiturk Teknik Servis Randevu Sorunu

Superonline aboneliğim kapsamında Ankara'daki evimde 5 TL/ay ücretle abone oldum. Sorunum Digiturk yayın kesintimden dolayı 31.03.2014 saat 12:26'da aradığımda servis ücreti olarak 25 TL'yi kabul edip etmediğimi sordular, nedenini sorduğumda abonelik şartlarım sebebiyle böyle olduğu belirtildi. Mecburen kabul ettim. 24 saat içinde randevu için aranacağım söylendi.
Herhangi bir arayan olmayınca, 01.04.2014 saat 12:00 tekrar aradım. Bu sefer 48 saat içinde aranacağım söylendi.


Sonuçta 04.04.2014 saat 12:40 itibariyle hala arayan yoktur. Yaklaşık bir haftadır yayın alınamadığı kayıt altındadır. Bu yaklaşım 5 TL abonelik karşılığı mıdır. Ücrete göre hizmet mi veriyorsunuz.

Cem 258 Okunma

Cevaplar

 • Cem01 Mayıs 2014

  23 Nisan 2014 tarihli son durum bildirimimden sonra; aynı gün 11:27'de arandım. Yeniden durumu, kaçıncı kez anlattım. 24 Nisan 2014, saat 11:51 arandım, Teknik Servisin arayıp aramadığı soruldu. Hayır dedim. Yeni atanan Teknik Servisin arayacağı söylendi. Şaşırtıcı bir şekilde, sadece 7 dakika sonra, Başlar Teknoloji firması aradı ve ben hakikaten, bu kaosun çözüleceğini düşünmeye başladım. Randevu için arayacaklarını söylediler. Sonra 3 günlük sessizlik. 27 Nisan 2014 saat 13:02 aranıp tekrar durum soruldu. (nasılsa durumu bir türlü kendi teknik servislerinden alamıyorlar) Durumda bir değişiklik olmadığı söylendi. Aynı gün 16:46'da aranarak, benim yaşadığım siteye giremediklerini, merkezi sisteme müdahaleye izin verilmediğini falan filan hikayeler anlatıldı. Konuşmanın sonunda da üyeliğimi iptal etmem için, mesaj çekmem önerisinde bulunuldu. Bunlarla ilgili olarak; 1. Gerek yeni gerekse eski teknik servislerin, ısrarla evime 1 aydır gelmemesinin, Digitürk sözüm ona çözüm merkezinin sözünü hiçe saymasının, kesinlikle bir başka sebebi var. Açık olmadığınız, müşterinizi hiçe saydığınız sürece, bu çalışma metodolojisiyle çözüm üretme şansınız yoktur. 2. Ben Türkiye sınırları dahilinde, Türkiye'nin başkentinde, Çankaya ilçesinde, randevulu şekilde ve bilgimiz dahilinde, herkesin girebildiği bir sitede yaşıyorum. Site dahiline giremiyoruz hikayedir. 3. Sitede merkezi sisteme müdahaleye izin verilmiyor denmesiyse tamamen asılsızdır. Kaldı ki merkezi sisteme neden müdahale etmeniz gerektiği de anlaşılamamıştır. Evime sisteminizi kurarken siteye girdiniz ve işlemleri yapmadınız mı? Evime D-Smart kurdururken de evin dışında bir işlem yapılmadı zaten. 4. Site güvenliğiyle yaptığım görüşmede de benim sorunumu çözmeye, hiç kimsenin gelmediği teyidini aldım. Ne zaman, kim gelmeyi denedi de içeriye alınmadı, giremedi? Neden randevu bile alma gereği görülmedi? Neden böyle yalanlar söyleniyor? 5. Digiturk'ün benden, üyeliğimi iptal etme için talep ettiği cep telefonu mesajı çekilmeyecektir. Bu talep benim değil, sizin yetersizlik ve çözüm üretememe sonucunda ulaştığınız bir durumdur. 'Biz Digiturk olarak, teknik yetersizliğimizden ve organizasyon problemlerimizden dolayı, üyeliğinizi iptal etmenizden başka çare bulamadık' diyeceksiniz. O zaman ancak durum değerlendirilecektir. 6. Tam bir aydır çözümsüzlüğünüz nedeniyle süren maduriyetimle ilgili sosyal medyada bilgilendirmelerim, daha farklı kanalları da devreye alarak devam edecektir. Tüm kanuni haklarımı kullanmaktan çekinmeyeceğimi, bir kez daha tekrarlıyorum.

 • Digiturk Temsilcisi23 Nisan 2014

  Sayın C.S.A.ile 23.04.2014 tarihinde yapılan telefon görüşmesinde DIGITURK üyeliği hakkında bilgi verilmiştir. Saygilarimizla, DIGITURK MUSTERI HIZMETLERI

 • Cem22 Nisan 2014

  Sürekli şekilde yazılan, 'CSA ile .... tarihte yapılan telefon görüşmesinde DIGITURK üyeliği hakkında bilgi verilmiştir' cevaplarının ne kadar anlamsız, ne kadar boş ve ne kadar çözümden uzak olduğu açıktır. Çözüm olarak yazılan bu cümleden, kim ne anlamalıdır? Sözüm ona Çözüm Merkeziyle anlaşılan gün ve saatte, artık şaşırtmayacak şekilde teknik servisleri gelmemiştir. Oysa 16 Nisan 2014, saat 14:24'de aradıklarında, 22 Nisan 2014 (bugün) için randevu vermişler; teknik servisin benimle temasa geçeceğini söylemişlerdir. Haftalardır konu çözülemedi, neden aynı teknik serviste ısrar edildiği sorulduğunda da kurulumu yapan firmanın, servisi yapması gerekiyor dendi. İki gün boyunca herhangi bir telefon gelmeyince, 18 Nisan 2014 saat 17:05'de arayıp durumu ilettiğimde, tekrar not aldılar. Sonuç üç haftayı aşkın süredir çözümsüz duran arıza için ne arayan, ne soran ne de gelip ilgilenen oldu. Her ne sebepten bilinmez, ilgili teknik servis gelmemeye kararlı, DIGITURK de çözüm üretemeyecek kadar aciz. Hizmet sektöründe kabul edilemez bu durum sebebiyle, her türlü kanuni haklarım saklı kalmak üzere ve hiç bir ödeme talebini de kabul etmeyeceğimi belirterek, DIGITURK üyeliğimin iptal edilmesini, sosyal medya önünde iletiyorum. Benimle kimse dalga geçemez, hele paramla rezillik yaşamaya hiç niyetim yok. Teknik servisine sahip çıkamayan, beni madur eden bir firmayla, çalışmak zorunda olmadığım açıktır.

 • Digiturk Temsilcisi16 Nisan 2014

  Sayın C.S.A.ile 16.04.2014 tarihinde yapılan telefon görüşmesinde DIGITURK üyeliği hakkında bilgi verilmiştir. Saygilarimizla, DIGITURK MUSTERI HIZMETLERI

 • Cem16 Nisan 2014

  Bir hafta öncesinden ayarlanan, sözde Digitürk Çözüm Merkezinin de teyit ettiği, saatten vaz geçtim, günde teknik servis gelmemiştir. İşin garibi, yaklaşık iki haftadır çözümsüz bir şekilde duran ve sosyal medyaya da taşınmış olan bu durumun, çözülüp çözülmediği konusunda, Digitürk Çözümsüzlük Merkezi takip dahi etmemektedir. Hala yayın yok, kimsenin de umurunda değil!

 • Cem16 Nisan 2014

  Takipsizlik çözüm olmuş. Çözüm Merkezinin ürettiği hiç bir şey yok, sadece gevezelik.

 • Digiturk Temsilcisi11 Nisan 2014

  Sayın C.S.A.ile 11.04.2014 tarihinde yapılan telefon görüşmesinde DIGITURK üyeliği hakkında bilgi verilmiştir. Saygilarimizla, DIGITURK MUSTERI HIZMETLERI

 • Cem08 Nisan 2014

  Sadece satmak yeterli değildir. Teknik servis hizmetlerinizin, yakın takibi gereklidir. Müşteriyle Teknik Servis, özellikle sıkıntılı durumlarda, başbaşa bırakılmamalıdır.

 • Cem08 Nisan 2014

  Doğrudur, şikayet ulaşınca, iki defa arandım. Bir sefer de teknik servisleri arayıp randevulaşılmışltır. Takiben randevu, bir gün kaydırılarak 08/04/2014 (bugün), öğleden öncesi için ayarlanmıştır. Gelen olmayınca, 13:30'da aradığımda, randevumun yarın için ayarlandığı, söylenmiştir. Müşteri onayı olmadan, kafalarına göre ayarladıkları zamanın uygun olmadığı belirtilerek, bizim için uygun olan, bir hafta sonrasına; ancak 15/04/2014 gününe randevu alınmıştır. Verilen zamanda gelmemeleri bahaneleri de o bölgede ekibimiz yok olmuştur ki Teknik Servisiniz yetersizse veya yoksa, benim muhatabım olan Digitürk'ün Yaşamkent bölgesine ürün satmaması daha uygundur. Teknik Servisiyle müşteriyi karşı karşıya bırakan, çözüm üretmeyip sadece takip eden sözümona Çözüm Merkezi aradığında da sorunun ortada durduğu, hiç bir çözüm üretilmediği, aksine, ilgisizlikten sorunun daha da büyüdüğü belirtildi.

 • Digiturk Temsilcisi06 Nisan 2014

  Sayın C.S.A.ile 06.04.2014 tarihinde yapılan telefon görüşmesinde DIGITURK üyeliği hakkında bilgi verilmiştir. Saygilarimizla, DIGITURK MUSTERI HIZMETLERI

Benzer Şikayetler

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön