Digiturk ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü
  • profile
  • profile
  • profile
7 Destekçi
  1 Yorum

Digiturk S Sport'un Ayrılışı Fatura Ücretinden Düşecek

1.734görüntüleme
Nejdet
Nejdet 20 Kasım 2020 02:03

Geçen sene başında 2 sene taahhütpaket satın aldım. 159 TL'ye tüm kanallar açık. Telefonda üyeliğimi onaylayıp bana paketi sunan kadın 2 sene boyunca Türkiye ligi, PTT 1. Ligi, Fransa ligi, İtalya ligi, Premier Lig vs içerikleri kesintisiz izleyebileceğimi aktardı. Malum pandemi dönemi maç yayını olmamasına rağmen hiçbir indirim olmadı. Haklı olarak kanalların açık olduğunu ve kanalı izleyebildiğimizi aktardılar. Maçların oynanmaması onların sorumluluğunda değildi. Fakat S Sport bünyesinden ayrıldı ve Premier ligi, formula1 vs içerikleri parasını ödeyip izleyememeye başladık. Bununla ilgili indirim talebine ise sözleşmede Digiturk bünyesinden kanal ayrılması durumunda indirime gitmeme hakkına sahip deniliyor. Oysa ki bana paketi pazarlayan ve telefonda paketi bana satan temsilci 2 sene boyunca izlememi taahhüt ettiği kanallar arasında s spor da mevcuttu. 

Sözleşmede farklı içerik oluşturup ürünü bana anlatırken farklı anlatmak haksızlıktır. Ben son 4 faturamı ödemedim. Ve aralıkta üyelik sürem doluyor ve sona eriyor. Yana yakıla beni arıyorlar fakat uğraştırıyorum. Yaklaşık 800 lira fatura borcum var ve ben bana taahhüt edilip hizmetini vermediğiniz Premier lig ücreti faturadan düşülmeden ödeme yapmayacağım. Kendilerini sözleşmeye güvenip haklı sanıyorlar fakat bizde gariban değiliz çok şükür:). Digiturk'le üyelik başlatırken yaptığım görüşmenin kaydı bende duruyor. Telefonda ki görevli bana aynen şu cümleleri sarf ediyor. N** Bey seçmiş olduğunuz paketle birlikte Türkiye Ligi, PTT, İtalya, Fransa, İngiltere, film ve dizi kanallarını vs vs. 24 ay kesintisiz izleyebileceksiniz. 

Bu cümle sözleşmenizi çürütecek ve hatta ısrarcı olursanız sizi haksızlıkla yargılatacak bir cümle. Herkes biliyor ki pazarlık bu görüşmede yapılıyor ve eve getirdiğiniz sayfalarca sözleşmeyi insanlar hızlı hızlı imzalıyor. Evet sözleşme bağlayıcıdır fakat kayıt altına giren konuşmalarda ürünü satarken taahhüt ettiğiniz şeylerde bağlayıcıdır. Hadi sizi göreyim Digiturk. El mi yaman bey mi yaman.

Digiturk Logo
Digiturk20 Kasım 2020 02:04

Merhaba Nejdet B., İlgili talebiniz tarafımıza ulaşmıştır. En kısa sürede dönüş sağlanacaktır. Saygılarımızla, DIGITURK Müşteri Hizmetleri

Digiturk Logo
Digiturk20 Kasım 2020 09:02

Sayın Nejdet B., Kayıtlardaki e-mail adresine [email protected] ,adresinden konu ile ilgili bilgilendirme maili gönderilmiştir. Saygılarımızla, DIGITURK Müşteri Hizmetleri

  • profile
  • profile
  • profile
7 Destekçi
  1 Yorum

1 Yorum

Ümit
Ümit22 Kasım 2020 13:53
 

Merakla izliyorum iade yapacaklarmı?

 1
Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler