Digiturk ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü
  • profile
1 Destekçi

Digiturk Fatura Aldatmacası Yapıyorlar

361görüntüleme
Kaan
Kaan 24 Kasım 2020 17:28

6-7 ay kadar önce Digiturk üyeliğimi iptal ettirmek istemiştim. Tam da pandemi döneminde sokağa çıkmak yasak iken bana ille de faks çekmem gerektiğini söylediler, peki dedim. Telefonuma faks uygulaması indirip onu da hallettim. Sonra üst üste sürekli aradılar aman efendim lütfen iptal etmeyin diye, başlarda kararlıydım ama sonrasında tuttuğum takımın maçlarını sezon sonuna kadar vereceklerini, aylık faturamın 15 TL olacağını ve özellikle ısrarla benimde belirttiğim gibi taahhüt olmayacağını belirttiler. 

Bu sayede istediğim zaman iptal ettirebilecek TİM. Fakat 6 ayın sonunda faturam 15 TL den 35 TL'ye çıkmış. İtiraz ettim, konuşmalarımı dinlemişler ve güya arkadaş bana taahhütsüz dönemin 3 Temmuz'a kadar olduğunu sonrasında 6. Ayın sonunda faturamın 35 TL'ye taahhütlü yükseleceğini söylemiş ve bende kabul etmişim. Kesinlikle bunu söylediğimi kabul etmediğimi ve görüşmeyi benimde dinlemek istediğimi söylediğimde bu mümkün değilmiş. Savcılığa başvurmam gerekiyormuş. Konuşmaları dinlemek için. 

Yani onların söylediklerini doğru kabul etmek zorundayız. Çift taraflı olarak dinlemedikten sonra konuşmaları tek tarafın dinlemesinin bir anlamı yok. Ben sadece 15 TL yi onayladım, görüşmede kesinlikle 35 TL ibaresi geçmemiştir. 6 ayın sonunda faturanız 35 TL'ye yükselecektir denilmiş ve akabinde ben kabul etmişsem özür dileyeceğim. Şimdi iptal ettirmek istediğimi söylediğimde ise çok rahatlar, tabi efendim 175 TL cayma ücretini ödersiniz hemen iptal ederiz. Umarım sorunum çözülür.

Digiturk Logo
Digiturk24 Kasım 2020 17:28

Merhaba Kaan K., İlgili talebiniz tarafımıza ulaşmıştır. En kısa sürede dönüş sağlanacaktır. Saygılarımızla, DIGITURK Müşteri Hizmetleri

Digiturk Logo
Digiturk25 Kasım 2020 09:18

Sayın Kaan K., ile 24.11.2020 tarihinde yapılan görüşmede iletmiş olduğu konu hakkında bilgi verilmiştir. Saygılarımızla, DIGITURK Müşteri Hizmetleri

  • profile
1 Destekçi

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler