Digiturk Sözleşmemde Olmadığı Halde Servis Ücreti Alıyor!

Burak T. |

Digiturk uydu alıcımda problemler yaşamaktayım. Kendiliğinden kapanma, Digiturk IQ problemi, kanal kayıpları v.b şikayetlerden ötürü müşteri hizmetlerini aradım. Alıcı değişimi için servis ücreti adı altında 25 TL talep ettiler.

Digiturk ile imzaladığım sözleşme metnini şirket avukatıma gönderdim. Sözleşmemde bize temin edilen bu uydu alıcılarının garanti kapsamı altında olduğunu ve servis ücreti ile ilgili hiçbir maddenin yer almadığını söyledi.

Kullanıcı hatası olmaksızın, yaşadığım yayın alıcı problemlerinden ötürü servis ücreti adı altında 25 TL alınması sözleşmeme aykırıdır. Bimer ve BTK'ya şikayette bulundum. Problemin çözülmemesi durumunda Tüketici hakem heyetine de başvuru yapacağım.

Etiketler :

Decoder / Receiver Teknik Servis Ücretlendirme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 26 Aralık
  09:49

  Sayın B.T. irtibat bilgilerinden ulaşılamadığı için sözlü bilgi verilememiştir.

  Kayitlardaki e-mail adresine 7 gun 24 saat , destek@digiturk.tv , www.digiturk.com.tr ve 0212 4737373 Musteri Hizmetleri iletişim kanallarimizdan bize ulaşabilecegine dair bilgi gönderilmiştir.

  Saygılarımızla

  DIGITURK Musteri Hizmetleri

 • Burak T.
  25 Aralık
  22:23

  M.Hizmetleri arayarak sanki ben haksızım da bana bir lütuf sunarmışcasına; " bir kereye mahsus ücretsiz servis göndericez" dediler. Ne bir keye mahsusu pardon ? Sözleşmemde yer almayan bir parayı talep ediyorsun.

 • 18 Kasım
  19:05

  Sayın B.T.ile 18.11.2013 tarihinde yapılan telefon görüşmesinde DIGITURK üyeliği hakkında bilgi verilmiştir.

  Saygilarimizla,
  DIGITURK MUSTERI HIZMETLERI