10 Mayıs 2013

Digiturk Aboneliğim Devam Ettirilmiş!

2 yıl önce Digitürk'e 1 yıllık taahhüt vererek abone oldum. 1 yıllık süre bittiğinde de aboneliğimi devam ettirdim ancak şu kadar süre üyelikten çıkmayacağım gibi herhangi bir taahhüdüm olmadı. Dolayısıyla anayasal hakkımı kullanarak istediğim zaman üyelik ilişkisine son verebilmem gerekirdi. Ancak Digitürk aradığımda taahhüdün otomatikmen uzatıldığından söz edildi. Böyle birşey olur mu. Adı üstünde taahhüt, ben vermeden nasıl alıyorsun o taahhüdü. Bu kadarına da pes diyorum. Desteklediğim takımın kombinesini almaya karar verdim, vatandaşı kanunların arkasını dolanarak üzen firmalara verecek param yok benim.

Önder 69 Okunma

Cevaplar

 • Digiturk Temsilcisi10 Mayıs 2013

  Sayın A.A ile 10.05.2013 tarihinde yapılan telefon görüşmesinde DIGITURK üyeliği hakkında bilgi verilmiştir. Saygilarimizla, DIGITURK MUSTERI HIZMETLERI

 • Önder 10 Mayıs 2013

  Sözleşmedeki Haksız Şartlar Madde 6- (Değişik: 6/3/2003-4822/7 md.) Satıcı veya sağlayıcının tüketiciyle müzakere etmeden, tek taraflı olarak sözleşmeye koyduğu, tarafların sözleşmeden doğan hak ve yükümlülüklerinde iyi niyet kuralına aykırı düşecek biçimde tüketici aleyhine dengesizliğe neden olan sözleşme koşulları haksız şarttır. Taraflardan birini tüketicinin oluşturduğu her türlü sözleşmede yer alan haksız şartlar tüketici için bağlayıcı değildir. Eğer bir sözleşme şartı önceden hazırlanmışsa ve özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle tüketici içeriğine etki edememişse, o sözleşme şartının tüketiciyle müzakere edilmediği kabul edilir. Sözleşmenin bütün olarak değerlendirilmesinden, standart sözleşme olduğu sonucuna varılırsa, bu sözleşmedeki bir şartın belirli unsurlarının veya münferit bir hükmünün müzakere edilmiş olması, sözleşmenin kalan kısmına bu maddenin uygulanmasını engellemez. Bir satıcı veya sağlayıcı, bir standart şartın münferiden tartışıldığını ileri sürüyorsa, bunu ispat yükü ona aittir. 6/A, 6/B, 6/C, 7, 9, 9/A, 10, 10/A ve 11/A maddelerinde yazılı olarak düzenlenmesi öngörülen tüketici sözleşmeleri en az oniki punto ve koyu siyah harflerle düzenlenir ve sözleşmede bulunması gereken şartlardan bir veya birkaçının bulunmaması durumunda eksiklik sözleşmenin geçerliliğini etkilemez. Bu eksiklik satıcı veya sağlayıcı tarafından derhal giderilir. Bakanlık standart sözleşmelerde yer alan haksız şartların tespit edilmesine ve bunların sözleşme metninden çıkartılmasının sağlanmasına ilişkin usul ve esasları belirler.

 • Önder 10 Mayıs 2013

  Bana bilgi veren olmadı. Benim adıma ailemden başkasıyla mı görüşmüşler? Ben taahhüdün bana danışılmadan onayım alınmadan uzatılmasının hangi kanun maddesine istinaden olduğunun açıklamasını bekliyorum açıkcası.

 • Digiturk Temsilcisi10 Mayıs 2013

  Sayın Ö.Ç ile 10.05.2013 tarihinde yapılan telefon görüşmesinde DIGITURK üyeliği hakkında bilgi verilmiştir. Saygilarimizla, DIGITURK MUSTERI HIZMETLERI

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön