02 Kasım 2016 #6837450

Dicle Elektrik Dağıtım Düzenli Elektrik Kesintileri Oluyor!

365 gün 6 saat yani senenin her günü sabaha karşı 4 ile 6 arasında 1 saatlik elektrik kesintisi yapılıyor periyodik bir şekilde. Hayır havalar soğuk olsa arıza var denilir anlarım. Ama yılın her günü aynı saatte elektrik neden kesilir? 30 Ekim ile 31 Ekim 2016 arasında ise sanki diz boyu kar kış kıyamet varmış gibi elektrikler saatlerdir kesik. Biri 4 aylık diğeri 2 yaşında çocuklarım hasta biz hasta perişanız soğuktan.


Köylüyüz çiftçiyiz. Kuluçka makinesinden çıkarttığımız civcivlerimiz ölüyorlar soğuktan. İnek sağım makinemiz var, birkaç aya inekler alacağız. Onca ineği elle sağacağız bu demek ki. Sonra şehir hayatında sıcacık kaloriferli merkezi ısıtmalı koltuklarda köye dönüş projesi diye gençlere sözde destek olunur. Yapay zeka keşfedildi, Terminatör filmi gerçek oluyor bizim hala elektriğimiz yok! Daha kara kış gelmeden bu böyleyse vay halimize!

Zühal 569 Okunma

Cevaplar

  • Zühal13 Kasım 2016

    Sürekli elektriğimiz kesiliyor. Sebepsiz. Yağmur yok. Hava güzel. Geceleri odada elektrik sobası yakıyorum çocuklar üşümesin diye. Saatlerce kesinti yapılıyor artık öyle bir saat falam da değil. Devletin ilgili kurumlarına da şikayet edeceğim bakalım nolacak. Hakkımızda hayırlısı şimdilik. Bu arada kaçak kullanmıyoruz. Devletine milletine bağlı vergisini veren insanlarız çok şükür. Ama ey ilahi adalet bu Dicle elekteiğin peşini bırakmayacak.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön