Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

Desa'nın Ayakkabımı Kaybetmesi Skandalı

profile
02 Haziran
663

Yaklaşık 6 ay önce Sefaköy Desa Fabrika ® Satış Mağazası'ndan bot satın aldım. Bir süre sonra iç astarında yırtılmalar olduğunu fark ettim. Yeni alınmış bir ürün olduğu için Desa'ya geri götürdüm. Bana inceleme yapılacağını ve en geç 1 ay içerisinde durumun netleşeceğini belirttiler.

Aradan 6 hafta geçmesine rağmen hiçbir şekilde geri dönüş yapmadılar. Bu süre içerisinde birkaç defa gidip yüz yüze ve birkaç defa da telefon aracılığıyla kendileriyle iletişime geçtim.

Durumu biliyoruz. Sizi yarın arayacağız deyip gönderiyorlar. Ancak hiçbir geri dönüş yok. Yalan söylüyorlar ve geçiştiriyorlar. Resmen oyalamaya çalışıyorlar. Hiçbir bilgi vermiyorlar. Hiçbir şekilde sorumluluk almıyorlar.

Ayakkabımı geri istiyorum. Diyorum ancak arıyorlar tarıyorlar ayakkabıyı bulamıyorlar. Çünkü ayakkabıyı kaybettiler! İletişim kuramadığım bir grup insanla ve korkunç bir yalan rüzgarıyla karşı karşıyayım.

Gelişme
Gelişme

05 Haziran 18:45

26.11.2022 tarihinde Sefaköy Desa Fabrika Satış Mağazasından bir adet bot satın aldım. Birkaç ay kullandıktan sonra botun iç kısmındaki astarda çeşitli yırtılmalar tespit ettim ve 25.04.2023 tarihinde ürünü geri götürdüm. Ürünü tadilat&tamirat bölümüne yönlendirdiler. 30 gün içerisinde geri dönüş yapacağız dediler. Bu süre zarfında birkaç defa telefonla aramama, bizzat yüz yüze görüşmeme rağmen sürekli geçiştirici bir tavırla biz sizi arayacağız dediler. Aradan yaklaşık 40 gün geçti. Nihayet geri dönüş yaptılar ve mağazaya gelmem gerektiğini söylediler. Mağaza müdürü ile yaptığım görüşme sonucunda ürünün tadilat bölümünden üretici firmaya gönderildiğini ve üretici firmanın ürünü ayıplı mal olarak kabul ettiğini belirttiler. Çözüm olarak ise ya para iadesi yapacaklarını ya birebir değişim yapacaklarını ya da başka bir ürün verebileceklerini söylediler. Birebir değişimi ancak kış döneminde o da ancak ve ancak aynı ürün varsa yapabileceklerini belirttiler. Yeni bir ürün alacaksam arada bir fark oluşacaksa bunun benim tarafımdan karşılanacağını belirttiler. Ayrıca üretici firmanın, ürün ayıplı mal olduğu için botu yok etmiş olabileceğinden bahsettiler ve bu nedenle verdiğim botu geri getirme şanslarının olmadığını söylediler. Paramla satın aldığım ürünü bana sormadan nasıl yok ederler? Bu duruma karşı çıktım ısrarla başka bir yol olmadığını belirttiler. Şimdi soruyorum;

Yeni bir ayakkabı alacaksam üstüne para koymam gerekecek çünkü indirim döneminde aldığım bir ayakkabıyı enflasyonist bir ortamda yeniden alma ihtimalim yok. Aynı ürünü değişim olarak istersem yaz döneminde temin edemeyecekler çünkü kışlık ürünler reyonlardan kaldırılmış, depo kontrolü yapılamıyormuş. Firma ayıplı mal üretiyor; hem beni ayakkabımdan ediyor hem de ortaya çıkacak ücret farkını karşılamıyor. Üstüne bire bir değişim için ise aylarca beklememi o da ancak ellerinde varsa değişim yapabileceklerini söylüyor. Paramla satın aldığım bir hizmet sonucunda neden 3 farklı seçenekte de (yeni ürün, değişim, para iadesi) mağdur ediliyorum? Ayrıca bunu sorunu kış döneminde yaşamış olsaydım botu kullanamayacaktım. Desa firması bu hatalı ürünün sorumluluğunu neden kabul etmiyor? Benim ayakkabımın aynısını bulmalarını istiyorum ve bunun olabilecek en kısa sürede olmasını talep ediyorum. Tarafımca kabul edilecek ikinci bir ihtimal ise bana limit ve süre (en azından kış dönemine kadar) tanımadan, üzerine para koymadan ayakkabı alacağım bir formül bulmalarını istiyorum.

Üye marka, tüm şikayetlere geri dönüş yapmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için platformda yerini alır. Şikayetvar hizmetlerini etkin bir şekilde kullanarak müşteri deneyimini sürekli iyileştirmeye çalışır.
Desa Şikayetvar üye markasıdır
Cevaplandı
Ortalama Cevaplama Süresi 30 sa 21 dk
Desa Logo
03 Haziran 10:46

Değerli Müşterimiz, Bildiriminiz tarafımıza ulaşmış olup konu ile ilgilenilerek en kısa sürede dönüş sağlanacaktır Sağlıklı günler dileriz.

Benzer Şikayetler

Desa Ayağıma Vuran Ve Boyayan Ayakkabıları Hala İnceleyemedi

profile
4 gün önce
24

Merhabalar, 19.07.23 tarihinde İzmir Optimum Desa mağazasından almış olduğum ürünü ilk giymem ile ayağımda açtığı yara ve boyama üzerine Kuşadası Desa mağazasına teslim ettim. Bana ürünü 30 iş günü içerisinde inceleyeceklerini ve dönüş sağlanacağını bildirdiler. Bana Desa'dan mesaj geleceğini ve b...

Desa Ayağıma Vuran Ve Boyayan Ayakkabıları Hala İnceleyemedi
Desa Ayağıma Vuran Ve Boyayan Ayakkabıları Hala İnceleyemedi
Desa Ayağıma Vuran Ve Boyayan Ayakkabıları Hala İnceleyemedi

Desa Ayakkabı Deri Çatlaması Ve Deformasyon

profile
22 Ağustos
81

16.08.2023 Adana M1 Desa mağazasından aldığım ayakkabının 4-5 defa giyilmesine rağmen deri kısmında çatlak ve deformasyon meydana geldi. Ürün incelemeye gönderdiğimde kullanıcı hatası diyerek ürünü tarafıma teslim ettiler. Ayakkabıyı gösterip altının bile kirlenmeden nasıl kullanıcı hatası olacağını...

desa-ayakkabi-deri-catlamasi-ve-deformasyon-1.pdf

Desa Deri Sattığı Ürünün Arkasında Durmuyor

profile
09 Ağustos
117

Desa Deri den çocuklarım için 2 çift aynı ayakkabıdan aldım. Ayakkabılar birkaç sonra neredeyse aynı yerlerinden serilerinde kopmalar ve yırtılmalar oldu, mağazaya götürdüm gerçekten çok ilgilendiler ama hata kontrol kısmı her iki ayakkabı içinde kullanıcı hatası dedi. Desa sattığı ürünün arkasında ...

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

1 Yorum

İsmail

Biz patronlarına değişim yapmayıp tamir ettikleri ürünü hediye ettik tamirli ürünü kabul etmedik 1 kere giyilen ayakkabının altları nasıl açılır anlaşılır gibi değil insanlar parayı sokakta mı topluyor

Üye marka, tüm şikayetlere geri dönüş yapmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için platformda yerini alır. Şikayetvar hizmetlerini etkin bir şekilde kullanarak müşteri deneyimini sürekli iyileştirmeye çalışır.
Desa Şikayetvar üye markasıdır
Cevaplandı
Ortalama Cevaplama Süresi 30 sa 21 dk
Benzer Şikayet Yaz