23 Eylül 2013

Desa Müşteriyi Yanıltıyor!

İstinye Park Samsonite'den laptop çantası satın aldım. Çanta büyük geldi. Değişime gittim. Mağaza Samsonite değil Desa'ymış. Değiştirme kartı sadece Desa'ya bağlı Samsonite mağazalarında geçerli. Desa Samsonite 11" lik messenger laptop çanta satmıyor. Samsonite mağazalarında değişim hakkı yok. Büyük boy çanta almak veya çeki Desa'da kullanmak zorundaydım.

Ayıplı mal olmadığı için iade kabul edilmiyor. Firma göründüğü firma değil, alternatifleri kısıtlı. Samsonite sattığını düşündüren firma Desa olduğunu söylemiyor. Samsonite mağaza ağı ve ürün gamına güvenip alışveriş yaptım, yanıltıldım. Samsonite mağazalarındaki çeşit-alternatiflerden yoksun bırakıldım, Desa'dan ayakkabı almaya zorlanıyorum.

Ezlem 110 Okunma

Cevaplar

  • Desa Temsilcisi27 Eylül 2013

    Merhaba; Öncelikli olarak Yurtdışı Samsonite ve Desa Samsonite ürünlerinin birebir aynı kalitede olduğunu bilgilerinize sunarız. Nedeni ise; ürünlermiz yurdışı Samsonite fabrikalarından gelmektedir. Türkiye Samsonite mağazalarında satışta olan bir ürün beğendiyseniz; ürün kodunu İstinye mağazamıza bildirdiğiniz takrtirde ilgili ürünü adınıza getirterek değişimini sağlayabilirsiniz. Ayakkabı alma zorunluluğunuzun bulunmadığını, benzer modellerde Samsonite ürün stoklarımızın bulunduğunu ve bu yönde bir tercihte de bulunabileceğinizi bir kez daha bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla Desa Deri A.Ş .Müşteri İlişkileri Yönetimi

  • Ezlem24 Eylül 2013

    Sayın Desa Yetkilisi, Bu 11 inşçik çantanın hangi mağazanızda olduğu bilgisini verebilir misiniz? Biz tüm mağazaların stoklarına baktırdık, sırt çantası dışında 11 inçlik çanta Desa Samsonite da satılmıyor. Ben sırt çantası satın almadım firmanızdan, sırt çantası ile de değiştirmek istemiyorum. Bana sunduğunuz alternatif benim ihtiyacım olan ürün değil, sizin elinizdeki üründür. Ben sizin elinizdeki ürünü almak durumunda bırakıldığımı net şekilde ifade ettim, elinizde benim istediğim çanta olmadığı için (sizin elinizde yok Samsonite da var) bana verdiğiniz çeki ben ancak Desa da kullanabiliyorum. Bence yeterince net açıklamış oldum

  • Desa Temsilcisi24 Eylül 2013

    Sayın Yetkili, Müşterimize ürün servis verilerek satılmıştır ve üründe üretimden kaynaklanan bir probelem bulunmamaktadır. Müşterimizin belirtmiş olduğu inç'de ürünlerimiz bulunmaktadır. Müşterimizin ayakkabı alma zorunluğu bulunmamakla birlikte fatura tarihinden itibaren bir ay içinde Desa Mağazalarından fatura tutarında istediği ürünü alma hakkının bulunduğunu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Desa Deri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön