Denizbank ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Ayşenur'un şikayet sonucundan memnuniyeti

         
  • profile
1 Destekçi

Denizbank Yıllık Kart Ücreti Yansıttı

399görüntüleme
Ayşenur
Ayşenur 29 Kasım 2020 22:11

Denizbank Bonus Kredi kartıma 26 Kasım 2020 tarihinde 135 TL yıllık kart ücreti yansıtılmıştır.Bankanızda vadesiz hesabım da bulunmaktadır. Hem vadesiz hesabımı hem de kredi kartımı aktif olarak kullanmaktayım. Yıllardır aktif müşteriniz olarak bankanızda sunulan imkanlardan yararlanabilmekteyim. Kredi kartıma yansıtılan aidatın aşağıda belirtilen kanun hükümleri gereği ve ekstra bir şarta bağlanmaksızın kesilen ücretin tarafıma iade edilmesini talep ediyorum. Bu sorunun karşılıklı anlayış içerisinde çözülebileceğine inanıyorum.

“Tüketici kanunu 28 Mayıs 2014 31. Madde 3. Fıkra: kart çıkaran kuruluşlar, tüketicilere yıllık üyelik aidatı ve benzeri isim altında ücret tahsil etmedikleri bir kredi kartı türü sunmak zorundadır. 4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. Maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından, söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle içeriğine etki edilmeyip müzakere edilemediğinden haksız şarttır.” “13. Hukuk dairesince verilen 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır.” 

Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde bankanız tarafından kesilen yıllık kart ücretinin tamamının iptal edilerek para iadesinin en kısa sürede tarafıma yapılmasını ve tarafımın bilgilendirilmesini istiyorum.

Denizbank Logo
Denizbank30 Kasım 2020 13:00

Değerli Müşterimiz, ilettiğiniz bildiriminiz Bankamıza ulaşmış olup incelemelerin başlatılması amacı ile kayıt altına alınmıştır. Değerlendirmelerimiz hakkında, kayıtlı iletişim bilgileriniz üzerinden en kısa sürede size bilgi verilecektir. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikâyet, öneri ve taleplerinizi www.denizbank.com.tr internet sitemizde yer alan ”Deniz Dinliyor” linkinden “Müşteri Memnuniyeti Formu” ya da 0850 222 0 801 numaralı ’’Önce Müşteri Hattı’ndan bize iletebilirsiniz.’’ Saygılarımızla, DenizBank A.Ş. Müşteri Memnuniyeti Bölümü

  • profile
1 Destekçi

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler