23 Şubat 2016

Denizbank Paramızı Rehin Aldı

22.02.2016 günü Denizbank hesabımdan yine eşimin Denizbank'ta bulunan vadesiz hesabına havale yaptım. Eşimin vadesiz hesabındaki bakiyeyi vadeli hesap olarak bağlamak istediğimizde, gönderdiğim paraya bloke konulduğunu öğrendik. Dünden beri bir yandan ben, bir yandan eşim sayısız defa telefon açmamıza, mail göndermemize rağmen bloke hala kaldırılmadı. Denizbank ne yapmaya çalışıyor? Sözde bizim güvenliğimiz için tedbir alıyor ama iki gündür paramızı rehin tutarak vadeli hesap açmamızı engelliyor. Bu şekilde bir yandan paramızın faiz getirisinden mahrum kaldığımız gibi bir yandan da emek harcıyoruz, sinirlerimiz bozuluyor.
Herhangi bir şikayet veya soruşturma olmadan Denizbank'ın paramıza bloke koyma hakkı var mı? Bu hak nereden geliyor, hangi yasa, hangi yönetmelik buna imkan veriyor. Bunun bir yaptırımı yok mu? Bu kadar keyfilik olur mu?

Erol 119 Okunma

Cevaplar

  • Erol27 Şubat 2016

    22 Şubat Pazartesi başlayan şikayet süreci, 24 Şubat Çarşamba günü öğle üzeri sonlandırılmıştır. Geceli gündüzlü üç gün boyunca Denizbank'ı defalarca aradık, mail attık, faks gönderdik. Bankacılık Hakem Heyeti'ne şikayet ettik, savcılığa suç duyurusunda bulunacaktık ki, Denizbank'tan arayarak blokeyi kaldırdıklarını söylediler. Pazartesinden çarşambaya paramız üzerinde tasarrufta bulunamadık. Çektiğimiz sıkıntı, eziyet cabası. Denizbank'tan ne bir özür var ne de paramızı üç gün boyunca kullanmak nedeniyle faiz. Bu banka bunu herkese yapıyorsa, müşteriye faiz vermeden haksız ve hukuka aykırı olarak gelir elde ediyor demektir. Bunun bir yaptırımı olmalı diye düşünüyorum. Araştırmaya devam edeceğim

  • Erol23 Şubat 2016

    Denizbank'ın cevabı, basmakalıp, olayla örtüşmeyen, yasak savma kabilinden bir cevaptır. Zaten benim şikayetim, sorunun neden iki gündür çözülmediği noktasındadır. Bir kısmı bu bankadaki hesaptan aktarılan diğer kısmının da kaynağını açıkça bildirdiğim bir paranın neden iki gündür rehin tutulduğunu banka açıklayamamıştır. Bu konuda bir şikayet, bir soruşturma varsa bu bize bildirilsin derhal savcılığa giderek durumu açıklayalım. Aksi halde böyle bir alıkoymanın yasal dayanağı yoktur. Banka maddi-manevi bizi zarara uğrattığı gibi açıkça suç işlemektedir. Yarın sabah ilk işim Savcılığa müracaat olacaktır.

  • Denizbank Temsilcisi23 Şubat 2016

    Müşterimiz Sn Erol M. tarafından iletilen bildirim bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi Bankamız internet sitesinde yer alan ”Önce Müşteri” linkinden ya da 444 0 801 numaralı Önce Müşteri Hattı’ndan iletebilirsiniz. İyi Günler Dileriz, DenizBank A.Ş. Müşteri Memnuniyeti Bölümü 444 0 801

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön