15 Nisan #10342122

Denizbank Kart Aidatı Kesti

Afili Deniz Bonus kredi kartı kullanmaktayım, kartı fazlasıyla aktif kullanan yüksek harcamalar yapan bir banka müşterisiyim, buna rağmen kart aidatı alınmıştır ve Türkiye cumhuriyeti yasalarına göre bu alınan tutar geçersizdir. 13. hukuk dairesince verilen ve 2011/47** esas ve 2011/115** sayılı son karara göre ise söz konusu yıllık kart aidatının bk. 125 md. Ve HGK 2010/1-93-88 sayılı kararı uyarınca on yıl geriye dönük olarak tüketiciler tarafından alınabileceğine ilişkin hükmü de kesinleşmiş bulunmaktadır. Alınan aidat tarafıma geri iade edilmelidir. Hem 2017 yılıma ait daha önceki şikayetim dikkate alınmamıştır hem de 2018'de yeniden kesinti yapılmıştır! Her ikisini de iade etmenizi bekliyorum yoksa taksitlerim biter bitmez kartı kullanıma kapatacağım.

Dilara 251 Okunma

Cevaplar

 • Dilara18 Nisan

  Diğer tüm şikayetlerim olumlu sonuçlanmışken 2018 yılı aidatının ilk mesajımda yazdığım sebeplerden dolayı haklı iadesini gerçekleştirmemiş olmanızı anlayamıyorum, iade edilmezse gerçekten tüm kart borcumu kapatıp başka bankaya geçeceğim, sizde aldığım pos cihazım dahi varken benden kart aidatı alamazsını! Her şeyi iptal etmemi istemiyorsanız iademi yapmanızı bekliyorum.

 • Dilara16 Nisan

  2018 aidatım ödenmezse tüm taksitli ödemelerimi kapatıp Denizbank ile çalışmamı sona erdireceğim. Dönüş bile yapılmıyor bu nasıl saçma bir şey.

 • Dilara16 Nisan

  Tamam 2017nin iade talebi karşılandı ama bu yılın hala iade edilmedi 124 TL. Ben her ay 5 bin lira kadar kredi kartı ödüyor ve kullanıyorum. Bu da iade edilmezse gerçekten taksitlerim biter bitmez iptal edeceğim!

 • Denizbank Temsilcisi16 Nisan

  Değerli Müşterimiz, ilettiğiniz bildiriminiz Bankamıza ulaşmış olup incelemelerin başlatılması amacı ile kayıt altına alınmıştır. Değerlendirmelerimiz hakkında, kayıtlı iletişim bilgileriniz üzerinden en kısa sürede size bilgi verilecektir. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikâyet, öneri ve taleplerinizi www.denizbank.com.tr internet sitemizde yer alan ”Deniz Dinliyor” linkinden “Müşteri Memnuniyeti Formu” ya da 444 0 801 numaralı ’’Önce Müşteri Hattı’ndan bize iletebilirsiniz.’’ Saygılarımızla, DenizBank A.Ş. Müşteri Memnuniyeti Bölümü

Benzer Şikayetler

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön