Denizbank Haberim Olmadan Evimi Sigortalayıp Hesabımdan Para Çekmiş

Tarık Tarık 3 yıl önce

Denizbank İzmir Balçova şubesi haberim olmadan evimi sigortalayıp hesabımdan 400 Liraya yakın para çekmiş. Bu yüzden otomatik ödeme talimatı verdiğim faturalarım ödenememiş. Durumu kurtarmak için yine talimatım olmadığı halde, bana kurtaran hesap açıp beni bankaya borçlu duruma soktular. Şubeye gittiğimde hiçbir açıklama getiremeyip, poliçeyi iptal etmişlerdir. Bu arada poliçenin kullanılan miktarının düşüş olacağını söylemişlerdir.

Benim talimatım olmadan nasıl kafanıza göre benim evimi sigortalayabilirsiniz? Benim bankaya herhangi bir borcum olmadığı halde bana zorunlu olmayan isteğe bağlı ev sigortası yapılmış. Zorunlu olan DASK ise yapılmamış. Banka benim zararımı nasıl temin edecek? BDDK'na eğer zararımı karşılanmazsa şikayet edeceğim. Ayrıca iki farklı hesapta bulunan 10 tane otomatik ödeme talimatımı da iptal edeceğim. İlk kez böyle bir olayla karşılaştım, bankalara da güvenim sarsıldı.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Denizbank Logo Denizbank 3 yıl önce

Müşterimiz Sn Tarık A. tarafından iletilen bildirim bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi Bankamız internet sitesinde yer alan ”Önce Müşteri” linkinden ya da 444 0 801 numaralı Önce Müşteri Hattı’ndan iletebilirsiniz. İyi Günler Dileriz, DenizBank A.Ş. Müşteri Memnuniyeti Bölümü 444 0 801

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler