19 Eylül 2019
#12635600

Denizbank Bilgim Ve Onayım Olmadan Yapılan Sigorta Poliçesi

2013'de Denizbank'tan kullandığım konut kredisinde zorunlu olarak yaptıkları DASK sigortası ve hayat poliçesini, 2016 yılında kredi borcunu kapatıp evimi sattığım halde, banka şubesinde herhangi bir borç kalmayacak şekilde tüm borcumu ödedim. Fakat yurt dışında yaşadığım halde benim adıma ne onayım ne de bilgim olmaksızın adıma poliçe düzenleyip, sonrada 22 TL borcunuzu ödemezseniz temerrüte düşürüleceksiniz diye mesaj gönderiyorlar.


Gerek Axa Sigorta müşteri temsilcisi gerekse Denizbank müşteri temsilcileriyle konuşuyorum fakat iptal işleminin şube tarafından yapılması gerektiği belirtiliyor. Zar zor şube müşteri temsilcisine ulaşıyorum fakat şubeye gelip ıslak imzalı iptal dilekçesi imzalamazsam işlem iptal edilmeyecekmiş! Benim ne evim var ne de poliçe yapılması talebim. Buna rağmen kalkıp yaptıkları kanunsuz işlemi iptal ettirmek için şubeye gitmem gerekiyormuş. Nasıl konuşacağını bilmeyen saygısız müşteri temsilcilerini çalıştırdığınız sürece, Denizbank kan kaybetmeye devam edecektir.
Tüketiciyi bilgilendirmeden, tüketicinin onayı olmadan, emrivaki sigorta poliçesi düzenlemek; hem sigortacılık hem de tüketici kanununa göre suçtur. Hele ki, yeni Türk Ticaret Kanunu’na göre daha da ağır suçtur.


Sigorta yapılırken şirketlerin izleyeceği yol, kanunda açıkça belirtilmiştir. Önce, tüketici satın aldığı sigorta konusunda bilgilendirilecek... Sadece bilgilendirilmekle kalınmayacak tüketiciye, bilgilendiğine dair form imzalatılacak. Onda sonra sigorta poliçesi düzenlenecek ve bu poliçeyi her iki taraf da imzalayacak. Yok, eğer bu poliçe telefon üzerinden satılıyorsa, mutlaka tüketicinin onay verdiğine dair de telefon kaydı tutulacak.
Benim bilgim ve onayım olmadan borçlandırıp sonrada işlemi iptal etmiyorsanız, tüm kanuni haklarım saklı kalmak kaydıyla buradan Denizbank genel müdürlüğüne, Beyazıt şubesi müdürlüğüne ve müşteriyle nasıl konuşacağını bilemeyen B*** hanıma ithafen bildiririm.

Erol Erol 1.300 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Erol'un Teşekkür Mesajı26 Eylül 2019

    Hatalı işlemi düzelttiğiniz için bankanıza çok teşekkür ederim

  • Denizbank Temsilcisi20 Eylül 2019

    Değerli Müşterimiz, ilettiğiniz bildiriminiz Bankamıza ulaşmış olup incelemelerin başlatılması amacı ile kayıt altına alınmıştır. Değerlendirmelerimiz hakkında, kayıtlı iletişim bilgileriniz üzerinden en kısa sürede size bilgi verilecektir. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikâyet, öneri ve taleplerinizi www.denizbank.com.tr internet sitemizde yer alan ”Deniz Dinliyor” linkinden “Müşteri Memnuniyeti Formu” ya da 0850 222 0 801 numaralı ’’Önce Müşteri Hattı’ndan bize iletebilirsiniz.’’ Saygılarımızla, DenizBank A.Ş. Müşteri Memnuniyeti Bölümü

Ziyaretçi Yorumları