25 Nisan 2016

Denizbank Yıllık Kart Aidatının İadesini İstiyorum!

Denizbank kredi kartı kullanıcısıyım. 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. maddesine ve 5464 sayılı banka ve kredi kartları kanunun 24. maddesine göre bankanızın almış olduğu bu kart ücreti, herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından ve de söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış, standart sözleşmede yer alması nedeniyle, içeriğine etki edilemeyip; müzakere edilemediğinden haksız bir şarttır.

Kocaeli Tüketici Mahkemesi’nin 04.10.2006 tarih ve 2006.368 karar no.’lu kararı da bu konuya emsal teşkil etmektedir. 18 Nisan tarihinde tarafıma yansıtılan 79 TL yıllık aidat ücretinin iptalini istiyorum.

Öte yandan söz konusu uygulamayı meşrulaştıran yönetmelik hükümlerinin yürütmesi Danıştay tarafından durdurulmuştur. Yürütmenin durdurulması ise açık hukuka aykırılık ve telafisi güç durumlarda verileceğinden iade gerekir.

Rıdvan 104 Okunma

Cevaplar

  • Rıdvan27 Nisan 2016

    iade edilmedi buradan DenizBank'ı tercih etmemenizi tavsiye ediyorum.

  • Denizbank Temsilcisi25 Nisan 2016

    Müşterimiz Sn Rıdvan K. tarafından iletilen bildirim bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi Bankamız internet sitesinde yer alan ”Önce Müşteri” linkinden ya da 444 0 801 numaralı Önce Müşteri Hattı’ndan iletebilirsiniz. İyi Günler Dileriz, DenizBank A.Ş. Müşteri Memnuniyeti Bölümü 444 0 801

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön