03 Ağustos 2013

Denizbank Yıllık Kart Aidatının İadesini İstiyorum !

Kredi kartıma 55 TL yıllık kart aidatı yansıtılmış. 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ile Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunun 24. Maddesi gereğince iadesini istiyorum.
Bankalar tarafından alınan 'kredi kartı üyelik aidatı' ile ilgili olarak daha önce çeşitli tüketici mahkemeleri ve Yargıtay tarafından verilen kararlarla aidatların haksız şart niteliğinde olduğunun ve tüketicilerden tahsilinin haksız olduğu sabittir.

Bu konuda Yargıtay 13. Hukuk Dairesi'nce verilen karara göre; söz konusu yıllık kart aidatının 10 yıl geriye dönük olarak tüketiciler tarafından alınabileceği hükmüde kesinleşmiştir. Bu hususta kredi kartımdan yapılan kesintinin iadesini talep ediyorum.

Erkut 30 Okunma

Cevaplar

  • Erkut 24 Ekim 2013

    iademi bonus puan olarak yaptılar sağolsunlar

  • Denizbank Temsilcisi05 Ağustos 2013

    Müşterimiz Sn Erkut Ü. tarafından iletilen bildirim bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi Bankamız internet sitesinde yer alan ”Önce Müşteri” linkinden ya da 444 0 801 numaralı Önce Müşteri Hattı’ndan iletebilirsiniz. İyi Günler Dileriz, DenizBank A.Ş. Müşteri Memnuniyeti Bölümü 444 0 801

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön