Denizbank Öğrenciden Hesap İşletim Ücreti Alıyor!

Samican D. |

Sayın ilgili; Denizbank ile Marmara Üniversitesi vasıtası ile tanıştım ve biz öğrencilerine birer hesap açıldı 2012 yılında. Şu an öğrenciliğim devam etmekte olup ilk defa hesabımdan mayıs ve haziran ayı için 9.95 tl'lik iki adet ücret kesildi.

Yine sizden geçen yıl 600 tl limitli kredi kartı aldım ve bunu hiç kullanmamıştım. Yaklaşık 1,5 ay kadar önce müşteri hizmetlerinizi Bolu şubenizden aradım ve kartımı iptal edeceğimi söyledim. Yalvar yakar beni vazgeçirdiler ve kart aidatı konusunda yardımcı olacaklarını söylediler. Ama görüyorum ki 22 mayıs tarihinde Denizbank kredi kartıma 66 TL hesap işletim ücreti yansıtılmış. Ben öğrenciyim ve çalışmıyorum. İadelerini talep ediyorum.

Etiketler :

Hesap İşletim Ücreti

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Samican D.
  09 Haziran
  19:48

  Verdikleri cevap budur. Yorum sizin. Ben Denizbank ile ilk ekstreden sonra tüm ilişiğimi keseceğim. Bir daha tövbe!

  Sayın Samican Doğukut ,  Bankamıza 03.06.2014 tarihinde iletmiş olduğunuz Hesap İşletim Ücreti ile ilgili bildiriminiz incelenmiştir.
  Hesap İşletim Ücreti, müşterilerimizin Bankamızda açtırmış oldukları hesaplarından aylık olarak tahsil edilen bir masraf olup sunulan bankacılık hizmetlerinin karşılığı olarak alınmaktadır.
  Tüm dünyada ve Türkiye'de olduğu gibi Bankamızda da; her bir hesabın açılış, kapanış ve işletimi kapsamında günlük, aylık ve yıllık dönemlerde yapılan çeşitli operasyonlar nedeniyle işlem maliyetleri oluşmaktadır.
  Hesap İşletim Ücreti tüm bu işlemlerin oluşturduğu maliyetler karşılığında alınmakta olup iptali yapılamamaktadır.
  Bankamız tahsil etmekte olduğu tüm ücret ve masrafları şubelerimizde asılan Masraf ve Komisyon Listeleri ile DenizBank WEB sitesinde duyurmaktadır. Bu ücretler düzenleyici kurum olan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun WEB sitesi ile Türkiye Bankalar Birliği’nin WEB sitesinde de ayrıca duyurulmaktadır.
  Bununla birlikte müşterilerimizin vadesiz mevduat hesaplarından veya kredi kartlarından verdikleri 2 adet otomatik faturanın, ödemesinin gerçekleşmesi durumunda, bir sonraki dönem için Hesap İşletim Ücreti tahsil edilmemektedir. Her ay 2 adet otomatik fatura ödemesi devam ettiği müddetçe Hesap İşletim Ücreti yansıtılmamaktadır.
  Hesap İşletim Ücretiyle ilgili yasal dayanak ise; “5411 sayılı Bankacılık Kanunu, Eski Türk Ticaret Kanunu’nun 22. maddesi, Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun 20. maddesi” dir.
  Türk Ticaret Kanunu tacirlerin ücret isteme hakkını açıkça “tacir olan veya olmayan bir kişiye, ticari işletmesiyle ilgili bir iş veya hizmet görmüş olan tacir, uygun bir ücret isteyebilir. Ayrıca tacir verdiği avanslar ve yaptığı giderler için ödeme tarihinden itibaren faize hak kazanır.” şeklinde düzenlemektedir.
  Talebinizin devam etmesi durumunda, Bankamız yanıt tarihini izleyen altmış gün içinde Türkiye Bankalar Birliği nezdindeki Bireysel Müşteri Şikayetleri Hakem Heyetine başvurabilirsiniz.

  Geçmiş döneme ait ekstrelerinizi, 444 0 800 no'lu telefonu arayarak Bankamız İletişim Merkezi'nden veya şubenizden talep edebilirsiniz.
  Bilgilerinize sunarız.


  Saygılarımızla,

  DenizBank A.Ş.
  Genel Müdürlük

 • Samican D.
  07 Haziran
  17:29

  Halen daha sorunumla ilgilenen olmadı.

 • Samican D.
  04 Haziran
  22:15

  Neden hala ilgilenmiyorsunuz acaba?

 • Samican D.
  03 Haziran
  17:57

  Yaklaşık 85 Liramın hesaplarıma iadesini bekliyorum. Teşekkür ederim.

 • 03 Haziran
  16:52

  Müşterimiz Sn Samican D. tarafından iletilen bildirim bankamızca değerlendirmeye alınmıştır.
  Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir.

  Sayın Müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi Bankamız internet sitesinde yer alan ”Önce Müşteri” linkinden ya da 444 0 801 numaralı Önce Müşteri Hattı’ndan iletebilirsiniz.

  İyi Günler Dileriz,
  DenizBank A.Ş.
  Müşteri Memnuniyeti Bölümü
  444 0 801