10 Eylül 2013

Denizbank Kredi Kartımı İptal Etmiyorlar!

Kasım 2012'de işletme kart verdi banka. SGK Bağkur ödememi bile otomatik ödeme talimatı verdim, komisyon yok dedikleri için. Aylık 1000 TL. harcama taahhütü vermem durumunda yıllık oda aidatımı bankanın ödeyeceğinin garantisini verdiler. Bende otomatik ödemelerde sayılıyor ise sorun yok dedim ve tamam dedim.

Fakat ilk 2 ay otomatik ödemelerimi banka ödemedi ve bana sorun çıkardı. Ödendi sandığım elektriğim kesilecekti neredeyse. Sonrada Bağkur ödemesinden komisyon kestiklerinin farkına vardım.

Banka hiç bir sözünü tutmadı. Kartımın kapatılması talimatını verdim Şubat 2013'de 8 aydır kullanmadığım kartıma bu ay borç çıkardılar. Onuda ödedim ve Kartımı kapattırdığıma dair yazı istiyorum vermiyorlar. Denizbank'tan şikayetçiyim.

Engin 326 Okunma

Cevaplar

  • Engin 13 Eylül 2013

    Halen çözüm bulunmuş durumda değil. Bana verdikleri borcu yoktur yazısının ucu acık bundan sonra borç yansıması durumunda hakkımız alacaklarımız saklıdır dıye bır yazı bu. MAdem oyle bana bunun ıstegım dogrultusunda bu kartın şubat ayında kapatılıp kartın ıptal edıldıgınıde bu yazıya ekleyın dedım. onu ekleyemeyı zaten kart pasıf dıyorlar. Bende dıyorum kı madem pasıf ve kapattınız bunu yazın verın nedne bunu veremiyorsunuz bana? Cevap yok.

  • Engin 10 Eylül 2013

    Banka günlerdir borcu yoktur yazısını bugün çıkardığını mail ile şubeden haber verdiler. İstediğinizde gelip alabilirsiniz yazının orjinalini dediler. Yazı aynen şu şekilde hazırlanmış; "Denizbank Çiğli AOSB şubemiz 5101-1900-0901-5567 nolu kredi kartı bordrolusu Engin H...... bu kredi kartı borcunu 28/08/2013 tarihinde ödemiş olup, 10/09/2013 tarihi itibariyle, kayıtlarımıza intikal etmeyen ancak bu tarihten sonra intikal edecek olan alacaklarımıza ilişkin dava ve takip haklarımız saklı kalmak kaydı ila borcunuzun olmadığını, bilgilerinize sunarız." Burada 2 sorun mevcut. Benim elimdeki kredi kartı numaram ile bu yazıda borcu yoktur diye çıkarılan yazıdaki kredi kart numaraları birbirini tutmamaktadır. Şube ile görüştüğümde elimdeki kart numarasını da buna ilave ederiz dediler. Buraya kadar sorun yok. Fakat benim haberim olmayan bu 2. kredi kartından ben ilk defa haberdar oluyorum ve kredi kartlarımın kapatılmasını istediğimde bana şubeden söylenen kartlarınız pasif durumda denilmekte. İnternet bankacılığına aynı kullanıcı adı ve şifrem ile kapattırdığım şubat 2013 tarihinden bu yana halen girebilmekteyim. Ayrıca ben hesaplarımın pasif yapılmasını değil bankanızdaki tüm hesap ve kredi kartlarımın, adıma ön tanımlı kredilerin iptal edilerek kapatılmasını istiyorum buna net bir cevap verilmiyor ve bu yazıya şu şu nolu kredi kartları şu tarihte kapatılmıştır ve bu tarih itibarı ile borçları bulunmamaktadır yazısı istediğimde kapatıldığına dair yazı veremeyiz diyorlar bana. Kredi kartlarımın pasif değil de tamamen iptal edilip kapatılmasını isteme hakkım yok mu? Olumlu bir sonuç alamadığım takdirde bu hafta içinde Denizbank AŞ. hakkında BİMER, BDDK ve gerek olması halinde Ticaret mahkemelerine dava açacağım. Tüketiciye 5 dk. da kredi kartı çıkarıp kredi kartı verebilen bankalar; hesapları, kredi kartlarını iptal etmekte nedense deveye hendek atlatmaya çalışmaktadırlar. DENİZBANK'ın hiç bir hesabını, kredi kartını bundan sonra kullanmayacağım. Adıma pasif dahi olsa hiç bir hesabın kredi kartının halen tamamen kapatılmadan pasif de bekletilmesini istemiyorum. "One minute" "Daha da Denizbank'a gelmem..!" :)

  • Denizbank Temsilcisi10 Eylül 2013

    Müşterimiz Sn Engin H. tarafından iletilen bildirim bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi Bankamız internet sitesinde yer alan ”Önce Müşteri” linkinden ya da 444 0 801 numaralı Önce Müşteri Hattı’ndan iletebilirsiniz. İyi Günler Dileriz, DenizBank A.Ş. Müşteri Memnuniyeti Bölümü 444 0 801

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön