10 Nisan 2013

Denizbank Hesap İşletim Ücreti Batch Programı!

Denizbank'ın Şirinevler şubesine bağlı kredili mevduat hesabım var. Bu hesaptan zaman zaman para kullanıyorum ve faiziyle birlikte geri ödüyorum. 3 nisan 2013 tarihinde aralık 2012'den nisan 2013'e kadarlık beş ayın her biri için 7'şer TL'lik Hesap İşletim Ücreti Batch Programı adı altında para kesilmiş. Hesap işletim ücreti yıllık alınır bunlar ise her ay için alıyorlar ve geriye dönük aldıkları gibi nisan ayınınkini de almışlar.

Nisanın 3 ünde nisan ayının hesap işletim ücretini nasıl alabiliyorlar anlamış değilim. Ben belki nisan ayında hesabımı kapatacağım. Ki öyle yapacağım. Yapılan 35 TL'lik kesintinin iadesini talep ediyorum.

Zafer 1.063 Okunma

Cevaplar

  • Zafer11 Nisan 2013

    Sayın Acar , Hesap İşletim Ücreti, müşterilerimizin Bankamızda açtırmış oldukları hesaplarından aylık olarak tahsil edilen bir masraf olup sunulan bankacılık hizmetlerinin karşılığı olarak alınmaktadır. Tüm dünyada ve Türkiye’de olduğu gibi Bankamızda da; her bir hesabın açılış, kapanış ve işletimi kapsamında günlük, aylık ve yıllık dönemlerde yapılan çeşitli operasyonlar nedeniyle işlem maliyetleri oluşmaktadır. Hesap İşletim Ücreti tüm bu işlemlerin oluşturduğu maliyetler karşılığında alınmakta olup iptali yapılamamaktadır. Konuyla ilgili yasal düzenlemeler aşağıdaki gibidir: Türk Ticaret Kanunu’ nun 22’ inci maddesi “ tacir olan veya olmayan bir kimseye, ticari işletmesi ile ilgili iş veya hizmet görmüş olan tacir, münasip bir ücret isteyebilir ” hükmünü içermektedir. Bankalar, söz konusu Kanun düzenlemeleri uyarınca tacir niteliğini haiz olmaları itibariyle, tüm bankacılık hizmet ve işlemleri için ücret ve masraf alabilirler. Resmi Gazete’ nin 22.11.2006 tarih ve 26354 sayılı nüshasında yayımlanan 2006/11188 sayılı Bakanlar Kurulu Kararına ve bu karara ilişkin Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından çıkarılan ve Resmi Gazete’ nin 9.12.2006 tarih ve 26371 sayılı nüshasında yayımlanan 2006/1 sıra numaralı Tebliğe göre, tahsil olunacak masrafların nitelikleri ve sınırlarının bankalarca serbestçe belirleneceği öngörülmüştür. Bankamıza göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür eder, sağlıklı ve mutlu günler dileriz. Saygılarımızla, DenizBank A.Ş. Bankanın vermiş olduğu cevap bu. Hesap İşletim ücretinin aylık olarak bankacılık hizmetleri karşılığında alındığı yazılıyor. Peki soruyorum madem öyle neden aralık 2012 ve sonrasının ücreti nisan 2013 te alınıyor. Madem öyle aralığın ücretini aralıkta ... alsaydınız. Tabi o zaman yapsalar ben de hesabımı kapatırdım. Bunun için bekleyip tek seferde toplu kesiyorlar. Bunun peşini bırakmayacağımı söylüyorum. En kısa zamanda şubeye gidip yetkililerle görüşeceğim.

  • Denizbank Temsilcisi10 Nisan 2013

    Müşterimiz Sn Zafer A. tarafından iletilen bildirim bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi Bankamız internet sitesinde yer alan ”Önce Müşteri” linkinden ya da 0 444 0 801 numaralı Önce Müşteri Hattı’ndan iletebilirsiniz. İyi Günler Dileriz, DenizBank A.Ş. Müşteri Memnuniyeti Bölümü 444 0 801

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön