29 Ağustos 2013

Denizbank Hesap İşletim Ücreti!

Denizbank'tan kullanmış olduğum kredinin bir kaç taksitini ödemek için hesabıma 17.05.2013 tarihinde 2.300,00TL para yatırmıştım. Aynı gün hesabımdan 5 adet kredi taksiti tahsil edildi. Yalnız 18.05.2013 tarihinde hesabımdan herhangi bir talimatım veya rızam olmadan 2012 Mayıs - 2013 Haziran dönemlerine ait olmak üzere 13 adet fişte toplamda 93,39TL olmak üzere hesap işletim ücreti adında kesinti yapılmıştır. Hesabımdan rızam ve haberim olmadan yapılan bu kesintilerin ivedilikle tarafıma iade edilmesini talep ediyorum.

Hüseyin 51 Okunma

Cevaplar

  • Hüseyin 29 Ağustos 2013

    Hiçbir şekilde kullanmadığım vadesiz hesap için Türk Ticaret Kanunu tacirlerin ücret isteme hakkını açıkça “tacir olan veya olmayan bir kişiye, ticari işletmesiyle ilgili bir iş veya hizmet görmüş olan tacir, uygun bir ücret isteyebilir. Ayrıca tacir verdiği avanslar ve yaptığı giderler için ödeme tarihinden itibaren faize hak kazanır.” şeklinde düzenlemektedir. maddesini öne sürerek geriye dönük 13 aylık hesap işletim ücreti almak ne ticarete ne de tacirlik ahlakına sığar. Eğerki haklı talebim karşılanmaz ise hakkımı yargı nezdinde arayacağımdan emin olabilirsiniz.

  • Denizbank Temsilcisi29 Ağustos 2013

    Müşterimiz Sn Hüseyin C. tarafından iletilen bildirim bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi Bankamız internet sitesinde yer alan ”Önce Müşteri” linkinden ya da 444 0 801 numaralı Önce Müşteri Hattı’ndan iletebilirsiniz. İyi Günler Dileriz, DenizBank A.Ş. Müşteri Memnuniyeti Bölümü 444 0 801

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön