13 Ağustos 2015

DemirDöküm Yüksek Servis Ücreti!

6 sene önce sıfır aldığım, tayin dolayısı ile taşındığımdan yeni adresime montaj yaptırmak istediğim termosifon, askı demiri olmadığından basit bir askı demirine 50 TL. montaj bitimi su akıttığından çek valf arıza tespiti neticesinde 80 TL. Çek valf ücreti montaj ücreti dahil 160 TL. Ücret ödemiş bulunmaktayım. Arızalı çek valf'i yanıma alıp piyasa araştırması yaptım. Birebir aynı parça internette sadece 7 TL. İdi şok oldum. Bulunduğum ilde yaptığım araştırmada ise 15 TL. İle 20 TL. Arasında fiyat buldum. Montajı normal bir tesisatçı yapsa idi 50-60 TL. Ücret ödeyecektim.

Fevzi 993 Okunma

Cevaplar

 • Fevzi31 Ağustos 2015

  Firmanın şikayetime yaklaşımı yukarıda vermiş olduğu iki satır cevabın ötesine geçmemiştir. Ne termosifonu kullanabildim, ne alınan yüksek ücreti iade alabildim. Sorunu termosifonu yerinden söküp kullanım dışı bırakmakla kökten halletmiş bulunuyorum. Firmanın bilgisi dahilinde alınan piyasada 7-20 TL olan çek valf http://i. Hizliresim.com/0krNXY. Jpg (Bu linkteki resime bakarak herkes parçanın gerçek fiyatına piyasadan bakabilir) 80 TL'yi, 10-20 TL olan askı demirine http://i. Hizliresim.com/RVG9ZY. Jpg (Bu linkteki resime bakarak herkes parçanın gerçek fiyatına piyasadan bakabilir) 50 TL'yi helal etmiyor, yorumu siz değerli şikayetvar üyelerine bırakıyorum.

 • Fevzi17 Ağustos 2015

  Ayrıca servis işçilik ücretine sözüm yok ancak 20 TL olan askı apara tına 50 TL, 15-20 TL olan çekvalf 80 TL gibi yüksek ücret ödediğimden alınan bu fazla ücretlerin tarafıma iadesi yapılmadan şikayetimden vazgeçmeyeceğimi bildiririm.

 • Fevzi17 Ağustos 2015

  DemirDöküm yetkililerinden benimle henüz irtibata geçen olmadı. Bu kadar yüksek servis ücretine rağmen halen Termosifonu kullanamıyorum. Yeni takılan çekvalf iki kez değişti yine su kaçırıyor. Sorun suyun basıncında olduğu söyleniyor. Aynı binada farklı markalarda 6 daire daha termosifon kullanıyor hiçbiri benim yaşadığım sorunu yaşamıyor. Ne yapacağımı şaşırdım. En sonunda söküp atacağım.

 • DemirDöküm Temsilcisi13 Ağustos 2015

  Tüketicimizin şikayeti ile ilgili gerekli işlemler başlatılmıştır. Saygılarımızla, DemirDöküm 444 1 833

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön