20 Eylül 2013 #2022807

DemirDöküm Servisi Garanti Süresinin Bitmesini Bekledi!

İşyerindeki DemirDöküm klimam geçtiğimi Temmuz ayında yani garantisinin bitmesine sayılı haftalar kala arıza yaptı. Servis geldi ve ana kartı değiştirdiğini söyledi. Ardından 1 hafta geçmeden arıza tekrarlandı. Tekrar telefon edilip garanti bitmeden servisin tekrar gelmesini talep edildi.
Fakat haftalarca servis gelmedi.


Tekrar iletişime geçildiğinde garantinin sona erdiği; fakat talebin garanti süresi içinde alındığından garanti kapsamında olduğu söylendi. Servis gelince tekrar aynı parçanın değişmesi gerektiğini ; fakat bunun ekstra ücrete tabi olduğu söylendi. Tüm görüşmelere rağmen bizden 150 TL tutar tahsil edildi. Garanti kapsamında olduğu söyleyen iletişim hattındaki kişiler de yardımcı olmadı.

Gürkan 197 Okunma

Cevaplar

 • Gürkan23 Ekim 2013

  Şikayetimin dinlenmesinin üzerinden 1 ay geçmesine rağmen sorun halen daha çözüme ulaştırılmadığı gibi firmanın garanti kapsamındayken parasını alıp taktığı parça tekrar arıza yapmıştır. Telefon ile sorun dile getirilmesine rağmen hiç bir şekilde ziyaret gerçekleştirilmemiştir.

 • Gürkan27 Eylül 2013

  Firma asıl sorun olan servisin garanti süresini doldurmaya yönelik yapmış olduğu davranışı açıklayamamıştır.

 • Gürkan27 Eylül 2013

  Demirdöküm firması sorun için "elektirik tesisatından kaynaklanan sorun" olarak dönüş yapmıştır. Oysaki servisin gelmesinden 2 gün önce elektirikçi tarafından tüm kontrollerin düzgün olduğu tarafımıza iletilmiştir. Esas konumuz olan garanti süresinin dolmasının beklenmesi konusunda yeterli cevap verilmemiştir. Durum itibari ile sonuç Demirdöküm firmasında servis ek ücret talep etmek adına garanti süresinin dolmasını bekleyen bir taktik sergilemektedir.

 • DemirDöküm Temsilcisi20 Eylül 2013

  Tüketicimizin başvurusu ile ilgili olarak gerekli işlemler başlatılmıştır. Saygılarımızla, DemirDöküm 444 1 833

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön