sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Xiaomi Mi 8 Lite Telefon Arıza Yaptı Delta Teknik Servis Sorumsuz

Ahmet Ahmet23 Ekim 23:01

30.10.2020 tarihinde Gezegen Gsm ithalatçı Delta Teknik Servis garantili olan mi 8 Lite cihazımı reset atma sorunu ısınma ve bataryası çabuk bitme sorunuyla servise verdim. Cihazı teslim alırken cihazın alüminyum kasasında nokta kadar olan 3 adet kılıf kaynaklı fiziğin resimleri çekildi sisteme kayıt edildi. Ben cihazın tamir edilmesini beklerken expertiz adı altında bir bölüme başka resimler ekleyip çiziklerde artış oluşturarak sisteme 3 resim daha eklemişler. Ve kasa darbeli demişler.

Tamir işlemine almayıp expertiz kara verecek deyip bekletiyorlar. Sistemde tamir işlemi devam ediyor yazıyor ama telefon edince farklı bilgiler veriyorlar. Neymiş ücret çıkarmış. Delta Servis bırak oyun yapmayı. Dürüst olun ben acil olduğu için kendim elden teslim ettim. Sizde yanıltma peşinde koşup mağduriyet oluşturmayı. Ben verdiğimde sadece küçücük 3 nokta vardı. Madem bu çizikler vardı neden teslim alırken resim edilmedi?

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
  • 2Yorum
full-star empty-star empty-star empty-star empty-star
1/5

Cevaplar

profile-icon Ahmet 3 hafta önce

O uzun çiziği siz kendiniz yapmışsınız. 10 gündür cihazla uğraş yapamayınca garanti dışı bırak. Bu Delta Servis garantili hiçbir şey almayın işleri güçleri haram. Sizi Allah'a ve Tüketici Hakem Heyetine havale ediyorum.

Delta Teknik Servis Logo Delta Teknik Servis 4 hafta önce

Merhaba Ahmet Bey, Gerekli kontrolleri sağladığımızda cihazınızı servis noktasına bizzat teslim ettiğiniz görüntülenmektedir. Cihaz kayıt işlemlerinde fiziki durumu tek tek incelenip tarafınıza teslim edilen servis formunda açıkça yazmaktadır. Ürünün fiziki durumu; cihaz darbeli şeklindedir. Kayıt işlemi tamamlanmadan cihazınızın fiziki durumuna ait görseller sistemlerimize eklenmiştir. Cihazınıza yapılan teknik incelemeler neticesinde cihazın darbeye maruz kaldığı anakartının zarar gördüğü ve batarya ömrünün kullanıma bağlı olarak azaldığı tespit edilmiştir. Garanti şartlarında da açıkça belirtildiği gibi cihazın kullanım kaynaklı zarar görmesi durumunda cihaz garanti dışı değerlendirilir ve servis noktasında yalnızca ücretli onarımı mümkündür. Tarafınıza ücretli onarım teklifi sunulmuş olup onay vermemeniz doğrultusunda cihaz onarımsız şekilde tarafınıza teslim edilecektir. Cihazınıza ait giriş ve ekspertiz görselleri tekrar incelemeniz üzere ektedir. Saygılarımızla, Delta Servis.

np_image6 Ekli Görsel Var
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler