Telefonumu Bataryası ve Ekranı Bozuk, Kullanılmaz Halde Yollayan Delta Teknik Servis

Halil Halil24 Eylül 20:17

Şarj olma özelliğini yitiren Samsung C5 telefonumu tamir için Delta Servis'e verdim. Servis yetkilileri bataryanın değişmesi gerektiğini ve bedelinin 200 TL. Olduğu söyledi. Başkaları 150 TL fiyat vermesine rağmen Delta Servis'in kurumsal bir firma olduğunu sandığımdan, inandım, 8 Ocak 2020 tarihinde onarımı kabul ettim ve batarya değişimi gerçekleştirildi. 

Birkaç ay sonra yine telefon geç şarj olmaya başladı. Batarya değişimi garantili olduğundan telefonu yine Delta Servis'e yolladım. Servis yetkilileri bu defa da sorunun şarj soketinden kaynaklandığını bedelinin 150 TL. Olduğunu bildirdi. Maalesef inandık, ücreti kabul ettik 7 Mayıs 2020 tarihinde tamir gerçekleşti.

Fazla sorun yarattığı için Samsung C5 telefonu kullanmadan, yedek olarak elimde tutmaya başladım. Birkaç ay sonra yeni aldığım telefonu tamire vermem gerekti ve yedekteki Samsung C5 telefonu kullandım, gördüm ki (bataryası ve şarj soketi Delta Servis tarafından değişmiş olan) telefonum hala çok yavaş şarj oluyor. 01/09/2020 tarihinde Delta Servis'e tekrar yolladım. 10 gün sonra 10/09/2020 saat:13:48'de (santral telefonu: 0850 532 02 90) aradığım Teknik Servis sorumlusu "ürünün batarya değişimi yapılacak, parça bekleniyor." dedi. Ben de "herhangi bir ödeme yapacak mıyım? " diye sorduğumda "hayır ödeme yapmayacaksınız, garanti kapsamında yapılacak" dedi. (Bu görüşme kayıtlarda mevcuttur.)  

Bu görüşmeden 3 gün sonra beni arayan teknik servis elemanı; "bataryanın şişme sonucu ekranı bozduğunu, batarya ve ekran değişim bedelinin 875 TL.” olduğunu söyledi. Ben de "telefonu yolladığımda ekranında herhangi bir sorun yoktu, sadece geç şarj oluyordu, ki bunu telefonla birlikte yolladığım yazıda belirttim. (Yazı ektedir) Kaldı ki bataryanın şişmesinden kaynaklı bir sorun varsa bu sorun sizden kaynaklıdır zira birkaç ay önce bataryayı siz değiştirdiniz ve kötü batarya taktığınız için sorunu siz yarattınız, tamir ücretini sizin karşılamanız gerekir.” dedim. Yetkili "expertiz, kullanıcı hatası, istediğinizi yapın" gibi sözler geveleyerek telefonu kapattı. 

Sapasağlam yolladığım telefonumu geriye bataryası ve ekranı bozuk, kullanılmaz halde yollayan Delta Servis’in kurumsal bir firma olmaktan uzak. haksız kazanç sağlamaya çalışan bir organizasyon olduğunu anladım. Konuyu elbette Tüketici Hakem Heyetine taşıyarak tüm zararımı tazmin edeceğim.

Cevaplar

profile-icon Halil 3 hafta önce

Cep telefonu Parça değişim garantisi 6 ay değil 2 yıl olmak zorunda! Belgesi burda!

np_image1 Ekli Görsel Var
profile-icon Halil 3 hafta önce

Cep telefonu Parça değişim garantisi 6 ay değil 2 yıl olmak zorunda! Belgesi burda! “Gerekli kontrolleri sağladığımda” verdiğiniz robotik cevabın birkaç düzeltme gerektiren durum dışında benim söylediklerimi tekrar etmekten öteye geçmediği görülüyor; 1- Değiştirmiş olduğunuz telefon bataryasının, 7 ay sonra şişip ekranı bozması ve 6 ay olan garanti süresini (ki bu süre 6 ay değil 2 yıl olmak zorunda -belgesi ekte-) 1 ay geçtiği için sorumluluk almayıp maliyeti bana yükleme uyanıklığının size normal geldiği görülüyor ki şikayetimde de anlatmaya çalıştığım buydu. 2- Ekte resmini kullandığınız bozuk ekran resmini telefonumu teslim aldıktan 10 gün “parça bekliyoruz” dedikten sonra sitenize koydunuz. Bu durum ekranın bozulmasının bataryanın şişmesinden değil de, telefonu açarken ya da tamir esnasında oluştuğunu akla getiriyor ki ben telefonu yolladığımda telefon çalışır durumdaydı. Kendi hatalarınızın faturasını müşteriye çıkarmanın nasıl bir ticari ahlakla mümkün olduğunu okuyucunun takdirine bırakıyorum. 3- Bu pek önemli olmasa da belirtmek isterim ki ekte fotoğrafı gösterilen bozuk soket benim telefonuma ait değil. Kaldı ki soketin değiştiğini zaten söylemiştim. Bozuk soket resmi koyarak bir kafa karışıklığı yaratmaya çalışmak Delta Teknik Servis’in kendini haklı göstermek adına tüm etik değerlerden soyunabileceğini gösteriyor. Sonuç olarak “gerekli kontrolleri sağladığımda” Delta Teknik Servis’in tüketiciyi yolunacak kaz olarak gören “Kurumsal” Para Tuzağı Merkezi olduğu görülmektedir.

np_image1 Ekli Görsel Var

Merhaba Halil Bey, Gerekli kontrolleri sağladığımızda cihazın garanti süresi tamamlandıktan sonra servise 3 defa geldiği görüntülenmektedir. İlk servis süreci 21/01/2020 tarihinde tamamlanmış ve onayınız doğrultusunda ücretli bir şekilde batarya değişimi yapılmıştır. Cihazınıza yapılan batarya değişimi işleminden 107 gün sonra ürün servis noktasına şarj olmuyor arızası ile yönlendirilmiştir. Teknik incelemeler neticesinde cihazın şarj soketinin kullanım kaynaklı kırık olduğu tespit edilmiş ve tekrar onayınız dahilinde yalnızca şarj soketi değişimi yapılmıştır. Cihazın 3. servis kaydı 96 gün sonra oluşturulmuş ve cihazın bataryasının şiş olduğu ve batarya şişliğinin fazla olmasından kaynaklı ekranın zarar gördüğü tespit edilmiştir. Ücretli onarım politikası dahilinde değişen parçalar için sistemlerimizde 6 ay parça garantisi tanımlanmaktadır. Yapılan batarya değişiminin parça garantisi bitmiş olduğu için tarafınıza batarya ve ekran değişimi için ücretli onarım teklifi sunulmuş ve onay vermemeniz doğrultusunda cihaz onarımsız iade edilmiştir. Cihazınızın servis kayıtlarına ait ekspertiz görselleri tekrar incelemeniz üzere ektedir. Saygılarımızla, Delta Servis.

np_image2 Ekli Görsel Var
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler