11 Eylül 2013 #2005868

Delta Teknik Servis Telefonun Arızasını Garanti Dışı Bırakıp Ücret Talep Ediyor!

2 ay önce aldığım Samsung S4 ün bataryası şişti ve telefon geldiği günden beridir kameraya girince bazen cihaz kendisine reset atıyordu. Ekran camı kasadan hafif çıkık duruyordu. Delta Teknik Servise garantiye yollamışken bu sorunlarında çözülmesini talep ettim. Bataryanın garanti kapsamında olduğunu değiştiğini fakat diğer sorunların 350 TL tuttuğunu ve cihazın kenarında hafif bir darbe olduğunu bu yüzden garantiden çıkarttıklarını söylediler.


Benim belirttiğim sorunlar ise ilk geldiği günden beridir var. Müşteri hizmetlerindeki çalışan bahsettiğim sorunların darbeden mi yoksa üründen mi kaynaklandığını çözecek bir teknolojinin olmadığını söyledi. Ücrette indirim bile yapmadılar, yargı yoluna başvuracağım.

Aykut 984 Okunma

Cevaplar

  • Delta Teknik Servis Temsilcisi14 Eylül 2013

    Merhaba, Ürününüz servisimize "Bataryası Şişik,Telefon Biraz Zorlanınca Kendi Kendine Kapanıyor,Oyun,Kamera İnternet Açılınca Kapanıyor,Kapandıktan Sonra Bazen Açılıyor,Bazen Açılmıyor,Şarj %100 Doluyken Yarım Saatte %60'a Düşüyor,Telefonun Ekranına Yandan Bakıldığı Zaman Yukarı Çıkık Duruyor. Kamera Açıldığında Resetleniyor." şikayetleri ile 2 Eylül 2013 tarihinde giriş yapıyor.Bundan 2 gün sonra yani 4 Eylül 2013 tarihinde fiyat teklifi için aranıyorsunuz ve 350 TL garanti dışı onarımı kabul ediyorsunuz.Bunun üzerine size hesap numarası SMS olarak gönderiliyor.Bu sırada sizin havale yapmanız beklendiği için ürün beklemeye alınıyor.Aradan 5 gün geçtikten sonra aldığınız yer vasıtası ile geri dönüş yapıp indirim talep ediyorsunuz.Yani onayladığınız onarımı bedeli üzerinden tekrar pazarlık yapıyorsunuz ve doğal olarak bu kabul görmüyor. 9 Eylül 2013 tarihinde indirim bedeli kabul görmediğinden ürünü onarımsız olarak sadece batarya değişimi yapılarak geri iade istiyorsunuz ve cihazınız size 10 Eylül 2013 tarihinde size iade olarak gönderiliyor.Sizin ürününüz gördüğü hasardan sonra kapsam dışına çıktığı için herhangi bir ücretsiz batarya değişimi yada ücretsiz onarım yapma gibi bir şansımız kalmıyor. Belirttiğiniz sorunların nereden olduğu konusunda sorduğunuz soru " Bu arızalar düşmeye mi bağlı ?" olarak olduğu zaman,ve ya ben düşürmeden de bu sıkıntılar vardı diye belirttiğiniz zaman bizim verilecek net bir cevabımız olamaz.Ürün ne zaman sorun çıkardı nerede yaptı,düşmeden varmıydı olarak tespit yapılamaz. Ürünü aldıktan sonra kameraya girdim reset attı ve problem yaşamaya başladım,dolayısı ile ürün ayıplı üründür" diye belirtmişsiniz,şimdi bu durumlarda problem yaşadığınız zaman ayıbı bildirmeniz gerekmektedir çünkü herhangi bir şekilde geriye dönük işlem yapmamız ve ya "müşteri 2 aydır cihazı kullanıyor ve aldığı günden beri problem varmış" diye rapor vermemiz değişim istememiz mümkün değildir. Darbeli ve sıvı hasarlı ürünler garanti kapsamı dışındadır ve herhangi bir şekilde garanti dahilinde onarım yapılamaz.Garanti kuralı budur gayet nettir. Diğer kullanıcıların da ürününüzün resimlerini görmeleri adına ürününüze ait 2 adet resim eklenmiştir. Saygılarımızla Delta Servis

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön