Delta Teknik Servis ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Mert'nin şikayet sonucundan memnuniyeti

         
  • profile
  • profile
  • profile
5 Destekçi
  1 Yorum

Delta Teknik Servis Sorumsuzluğu

1.132görüntüleme
Mert
Mert 10 Kasım 2020 17:22

Cep telefonu alacaklar için net uyarıdır. Huawei marka cep telefonunu ithalatçı garantili olarak aldım. Garantisi devam ederken aniden cihazın ekranı gitti ve bir daha da açılmadı. Maalesef cihazım ithalatçı garantili olduğu için Ankara'daki Delta Servis'e götürdüm. Servis cihazı İstanbul'a göndermiş. 12-13 gün sonra İstanbul servisten a** bey aradı. Cihazın ekranında çizikler ve arka kapakta çatlaklar olduğu için garanti dışı olduğunu ve ön ekran ve arka kapağın değişmesi gerektiğini ve bunun için 1.500₺ fiyat istediler. (not: telefon o kadar etmez zaten) ben cihazı ekranın çizikleri veya çatlakları için getirmediğimi sorunun cihazın açılmadığını belirtmeme rağmen a** bey ısrarla garanti dışı olduğunu söyleyip durdu. Telefonumu bugün (10.11.2020) geri aldım. Tabi bu burda kalmayacak. Tüketici Hakları diye bir şey var sonuçta. Tüketici Hakları'na şikayet edeceğim. Belki maliye 100-150₺ olan parçalar için telefondan daha fazla fiyat istemeleri zaten iyi niyetli olmadıklarını gösteriyor. Zaten cihaza da herhangi bir işlem yapmadan yani sıkıntısının ne olduğuna bakmadan öylece tekrar gönderdiler. Bir daha mı asla ithalatçı garantili (özellikle Delta Servis) telefon almam. Çünkü eminim Huawei garantisi olsaydı hiçbir ücret talep etmeden telefonum yapılırdı.

Delta Teknik Servis Logo
Delta Teknik Servis10 Kasım 2020 17:37

Merhaba Mertcan Bey, Gerekli kontrolleri sağladığımızda cihazınızın servis noktasına Açılmama sorunu ile teslim edildiği görüntülenmektedir. Fiziki olarak görünse de cihazınıza yapılan teknik incelemeler neticesinde ürünün ekranının ve arka kapağının kırık olduğu, kasanın yoğun darbelere maruz kaldığı görüntülenmektedir. Garanti şartlarında açıkça belirtildiği üzere cihazın kullanım kaynaklı zarar görüp ekranın ve arka kapağın kırık olması cihazı garanti dışı bırakan unsurlardandır. Servis noktasında cihazlar yüksek ısılı makinelerde işlem görmekte olup ekranı ve arka kapağı kırık olan bir cihazın tekrar standart duruma getirilmesi imkansızdır. Parça değişimi yapılmadan belirtmiş olduğunuz arızanın tespiti dahi yapılamamaktadır. Cihazınızın garanti dışı değerlendirilmesine istinaden tarafınıza ücretli onarım teklifi sunulmuştur. Tarafınıza sunulan ücretli onarım teklifini onaylamamanıza istinaden cihaz onarımsız bir şekilde tarafınıza teslim edilmiştir. Cihazınıza ait görseller tekrar inceleyebilmeniz için ekte bilgilerinize sunulmuştur. Saygılarımızla, Delta Servis.

Mert
Mert12 Kasım 2020 09:03

Teknik servisinize yazılan itirazları biraz okuduğumda her yazılan itiraza karşı bir savunmanız var ama çözümünüz yok. Ya çizik kırık ya da sıvı teması diye cihazları garanti dışı bırakmak için çalışıyorsunuz anlaşılan. Siz garanti çözüm merkezimisiniz yoksa garanti sorun merkezimi belli değil. Garanti nasıl olur size anlatayım. Yurt dışından bir telefon aldım birkaç ay sonra sıvı teması yüzünden telefon bozuldu, aldığım yere götürdüm, yetkili telefonun açılmadığını görünce bozuk telefonu bir kenara atıp hemen yeni telefon iade ettiler. Sorgu sual bir şey yoktu yani. Neyse son olarak ücretli onarım için ne kadar ücret istendiğini de yazsaydınız. Telefondan daha fazla bir ücret istediler ki dışarıda bu ücretin tam 5 katı düşüğüne yaptırdım cihazı zaten. 5 katı. 5 katı. 5 katı.

  • profile
  • profile
  • profile
5 Destekçi
  1 Yorum

1 Yorum

Gültekin
Gültekin18 Aralık 2020 00:49
 

Açıkçası sorunlu mi marka süpürgeyi Delta Servise gönderip göndermemekte ciddi tereddüt ettim. Başka servis araştırmak doğru olacak sanırım.

 1
Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler