Delta Teknik Servis Haksız Yere Para Talebi

Onat Onat23 Ekim 13:10

522469 Form numaralı arıza kaydımda Xiaomi Redmi Note 7 cihazımın Ekran da yanıklar oluşması ve bataryasının çabuk bitmesi kaynaklı garantiye verdim. Telefonumun kamerasında jelatin var, arka kasasında jelatin var ve on ekranında jelatin var. Bugün arayıp kalkmış telefonun kamerası çizik arka kapak çizik kaza çizik diyorlar. 

Telefonun sadece yan kasasında çizik var her telefonda olduğu gibi bunda da normal seviyede ama ne ekranı ne kamerası ne de arka kasasında çizik var. Ayrıca telefonun ekranının bozuk olması ile bunların ne alakası var. Telefonumun ekranı garantiden ücretsiz değişmek zorunda bu bahaneleri kabul etmiyorum. 

Tüketici Hakem Heyetine gitsem hakkımı şoke Söke alırım. Sizde bunu ücretsiz garanti dahilinde olduğu için tamir etmek zorundasınız. Şimdi resimlere bakın bir de buradan karar verin bu telefondan nasıl ücret talep edersiniz?

Cevaplar

profile-icon Onat 23 Ekim 17:22

Acil olarak benim ürünümü tamir etmek zorundasınız. Yaptığınız haklara aykırı. Hiçbir garanti servisi kasadaki nokta kadar çizik yüzünden ekranınızı değiştirmiyoruz diyemez. Bu ekranımı değiştirmek zorundasınız cümle alem sizin nasıl bir firma olduğunuzu görsün. Değiştirmiyorsanız gerekli yerlere başvuracağım hakkımı sonuna kadar arayacağım. Resimlere tekrar bakın ve gerçekten haklı olduğunuza inanmamı bekleyin.

np_image2 Ekli Görsel Var
Delta Teknik Servis Logo Delta Teknik Servis 23 Ekim 16:47

Merhaba Onat Bey, Cihazınıza yapılan teknik incelemeler neticesinde cihazın darbeye maruz kaldığı tespit edilmiştir. Garanti şartlarında da açıkça belirtildiği üzere cihazın kullanım kaynaklı zarar görmesi durumunda cihaz garanti dışı değerlendirilmektedir. Cihazınızın garanti dışı değerlendirilmesine istinaden tarafınıza ücretli onarım teklifi sunulmuş olup onay vermemeniz doğrultusunda cihaz onarımsız bir şekilde tarafınıza yönlendirilecektir. Tekrar hatırlatmak isteriz ki cihazınız çizik olduğu için değil darbeye maruz kaldığı için garanti dışı değerlendirilmiştir. Cihazınıza ait görseller incelemeniz üzere ektedir. Saygılarımızla, Delta Servis.

np_image2 Ekli Görsel Var
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Onat 23 Ekim 16:59  

    Siz gerçekten resimde görünen nokta kadar çiziğin ekran değişimine engel bir unsur ulduğunu mu söylüyorsunuz. Benim ekranım da nokta kadar çizik yok kasadaki bu nokta kadar darbe dediğiniz şey bu garanti onarımına engel bir durum değildir

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler