07 Aralık 2017 #9868295

Delta Teknik Servis Garantili Ürün Mü, Bir Daha Asla!

Delta Teknik Servis güvencesi ile aldığım LG G3 D855 32 GB marka/model telefonum ana kart arızası yaptı. Delta Teknik adresine gönderdiğim telefona eski bir ana kart takarak gönderdi. Kendilerine bu durumu şikayet olarak yazıp, ana kartın eski sahibine de durumu bildirdim.


Telefon aradan 1.5 ay geçtikten sonra tekrar aynı arızayı yaptı (Mavi ekran ve reset atıp açılmama). Telefonumu 2. kez gönderdim. Servisin internet sitesinden telefonumun 4 Kasım 2017 tarihinde servise arıza giriş kaydının yapıldığı bilgisi girildi. Aradan 25 iş günü geçmiş olmasına rağmen telefonum hala "parça bekliyor" olarak görünüyor. Firmanın internet sitesindeki "destek hattı"na yazıp yasa gereği yeni bir aynı model/marka ya da bir üst model telefon gönderilmesini ya da telefonu aldığım 1.149 TL ücretin tarafıma ödenmesini istedim. Hala ses yok. Bir daha Delta Teknik Servis garantili bir ürünü asla almam!

Özer 2.085 Okunma

Cevaplar

  • Özer05 Ocak

    Delta Teknik 2 aydır cep telefonumu göndermiyor. "Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurmuşsunuz, sonucunu beklemeniz lazım" demişler şimdi de. Telefonumu adeta rehin tutuyorlar!.

  • Özer29 Aralık 2017

    Telefonum 4 Kasım 2017'den beri Delta Teknik servisinde. Yeni yıla da telefonum gelmeden gireceğim. Onca destek talebime standart kopyala-yapıştır dışında yanıt vermediler. Nihayet geçen hafta birisi arayarak 1 hafta içinde telefonumun gönderileceğini söyledi. Çarşamba günü o bir hafta da doldu ama hala telefon "parça bekliyor"!. Artık bu Delta Teknik denen şirkete bir suç bulmuyorum artık. Bunlar gibi ciddiyetsiz- kanun, kURAL tanımaz firmalara teknik servis belgesi veren ve güya Tüketiciyi Koruma Yasası çıkarıp bu yasayı uygulamayan tüm yetkililere yazıklar olsun!...

  • Özer18 Aralık 2017

    4 Kasım 2017 tarihinde Delta Teknik servisine ulaşan telefonum 18 Aralık 2017 tarihi itibariyle hala parça bekliyor. Yedek telefon talebim ise "stok durumu" vs. Gerekçelerle geçiştiriliyor. 20 günlük yasal süre de tamir zorunluluğu kandırmacadan başka bir şey değil! Denetleyen, hesap soran, ceza kesen olmayınca bu tür ciddiyetsiz firmalar keyfiyette sınır tanımıyorlar. Delta Teknik'in gereken cezayı verecek, firmanın teknik servis izin belgesini iptal edebilecek bir kurum var mı acaba? Nerede bu devlet!.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön