sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Delta Teknik Servis Garantili Telefona Tamir Parası İstemesi

Taner Taner13 Ekim 09:29

Merhaba, size 13.03.2020 N11 sitesinden Delta Servis garantili aldığım telefon ile ilgili başıma gelen olayları yazacağım. 'buradan okuyan ürün almak isteyen arkadaşlara uyarı niteliğinde olsun.'

N11 Sitesinden Delta Servis garantili Samsung A40 Model telefon aldım. 13.03.2020 tarihinde. Neyse ilk aldığım zamanlarda problem yoktu, bir güncelleme geldi Android 10, tabii ki haliyle hemen yaptım. Güncellemeden sonra telefon ara sıra 'sim kart yok-sim kart takın' uyarıları vermeye başladı, neyse güncellemeden oldu herhalde deyip Servisine göndereyim en iyisi dedim, (yer de sirkecide) gittim elden verdim. Orada ki arkadaş (mustafa) ya o ufak bir sorun sim kart slota baskı yapmıyor bu telefonlarda çok oldu dedi aldı telefonu. Döndüm eve haber bekliyorum. 10 gün geçti bir görevli aradı Delta Servis den. -sizin telefonda kullanıcı hatası var üst çıta çizilmiş. Telefon garanti dışı oldu, sim kart da belki bundan bozulmuştur. Diyerek beni bir anda çıldırttı. Konuşmamız şöyle geçti: *nasıl yani dedim telefonu açıp baktınız mı? -hayır bakmadık içine ama büyük ihtimal bundandır. Siz eğer çıta değiştirme ve soket tamiri için 550 TL gönderirseniz telefonu yapalım, eğer çıta kapak değişimi yapmazsak telefonu açarsak kapatamayız. *e dedim her düşen çizilen telefon sizin gözünüzde garanti dışıdır öyle mi? -evet öyle oluyor, garanti belgesini okumadınız mı? *ilk başta tamam dedim yapın, sonra Türkiye Samsung servisi ile konuştum kesinlikle yaptırmayın ana kart sağır olur deyip uyardı beni. Bende o gün 5 defa arayıp aman yapmayın geri gönderin diye devamlı kayıt bıraktım. Sonra oradan (barış bey) aradı, tamam dedi yapmadan geri gönderiyoruz. Ürün bana 3 gün sonra geldi. Servis kağıdında müşteri tamir ücretini kabul etmedi,1 kereye mahsus sim kart slot'unu değiştirdik. (ürün garanti dışı bırakılmıştır.) bu yazıyı görünce iyice şaşırdım. E dedim para versem gitmişti para boşa. Neyse birkaç gün kullandım Arabayla karşıya geçiyorum GPS açtım, GPS Çalışmıyor. Hemen aradım Delta servisi tabi hemen ulaşmak ne mümkün sizi arkadaşlar arayacak deyip kayıt alıyorlar. Sonra bir bayan aradı oradan dediği laf şu: biz burda kalite kontrol yaptık çıkarken ürünü size gönderirken, bizim bozmamız mümkün değil! Hem yapmayın geri gönderin dediğim halde ürünü tamir ettiler, hem de üstüne üstlük GPS'i bozdular. Dün itibariyle Tüketici Hakem Heyetine e-devlet üzerinden verdim.

empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

profile-icon Taner 16 Ekim 10:27

Müdahale de bulunmadığınız söylüyorsunuz, neden o zaman GPS sinyal seviyesinde sorun var, ben GPS'ini nasıl bozabilirim. Size onarmayın dediğim halde onardınız. Yazılımsal bir sorun olduğu size görsel atıyorum apaçık ortada. Hem bilgi eksikliğiniz var hem de bilerek telefonu bozuyorsunuz. Bu durumda özür dilemeniz gerekirken telefonun gözle zor görülebilecek üstündeki çizikleri telefon kameranızı zoom layarak çekip düşmüş olarak lanse ediyorsunuz. Haklarımın sonuna kadar peşindeyim.

Delta Teknik Servis Logo Delta Teknik Servis 16 Ekim 10:13

Merhaba Taner Bey, Cihazınıza yapılan teknik incelemeler neticesinde cihazın darbeye maruz kaldığı tespit edilmiştir. Garanti şartlarında açıkça belirtildiği üzere cihazın darbeye maruz kalmış olması yada kullanım kaynaklı zarar görmesi cihazı garanti dışı değerlendiren unsurlardandır. Cihazınızın garanti dışı değerlendirilmesine istinaden tarafınıza ücretli onarım teklifi sunulmuş ve tarafınıza sunulan ücretli onarım teklifini onaylamamanıza istinaden cihaz garanti dışı bırakılmıştır. Müşteri memnuniyetini baz alan firmamız yaşadığınız sorun için elektronik parça değişimi yapmış ve cihaz çıkışı tarafınıza yapılmıştır. Belirtmiş olduğunuz GPS arızası için servis noktası herhangi bir müdahale de bulunmamıştır. Yasal haklarınızı kullanarak Tüketici Hakem Heyetine gideceğinizi belirtmiş bulunmaktasınız. Yasal süreç sonucunda çıkacak karar göre işlem yapabiliriz. Cihazınıza ait görseller incelemeniz üzere ektedir. Saygılarımızla, Delta Servis.

np_image2 Ekli Görsel Var
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Orhan 14 Ekim 20:21  

    Bende aynı sorunu bugün yaşadım benzer nereye şikayet edebiliriz

    Cevapları Gizle (1) arrow
    profile-icon Taner 14 Ekim 20:24  

    Tüketici Hakem Heyeti'ne mecburen

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler