Delta Teknik Servis ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Yakup'un şikayet sonucundan memnuniyeti

         
  • profile
  • profile
2 Destekçi
  1 Yorum

Delta Teknik Servis Garanti Dışı Bırakma, Yetkisiz Müdahale Bahanesi, Yan Sanayi Parça

797görüntüleme
Yakup
Yakup 06 Kasım 2020 06:54

Kapanıp açılmama sorunu nedeniyle 04.11.2019 tarihinde 485488 form no ile servise gönderdiğim HTC 10 Evo marka telefonunum ekranı değiştirilerek tarafıma tekrar gönderildi. 22.10.2020 tarihinde ana menü tuşu basmayan telefonumu garanti kapsamında tamir için tekrar servise gönderdim 523289 form no ile kayıt açıldı. Serviste yapılan incelemelerde yetkisiz müdahale yapılmış, içerisinde kullanılmış olan parçalar serviste takılmamış cihaz başka yerde tamir görmüş garanti kapsamında tamir edilemez 800 TL kabul ederseniz tamir ederiz şeklinde teklif sundular. Teklifi reddettim ve telefonumun bir defa işlem gördüğünü bu işleminde Delta Servis'te yapıldığını ısrarla belirtmeme rağmen cihazım tamir edilmeden tarafıma gönderildi. Tek elden kullandığım garanti kapsamındaki telefonumun başka yerde tamir edildiği iddiası kabul edilebilir bir durum değildir. Ayrıca garanti kapsamındaki cihazı başka yerde ücretli tamir ettirmek gibi bir durum saçmalıktır. Delta Servis'in ürün inceleyen teknik ekibi orijinal olmayan bir parça ile karşılaştıysa bu bir önceki Delta Servis'te yapılan ekran değişimi işleminde orijinal ürün kullanılmadığının açık net bir kanıdır. Garanti kapsamındaki telefonumun yoktan bahanelerle garanti dışı bırakılması, servisin kendi takmış olduğu parçaların arkasında durmaması tertemiz özenle kullanılmış bir cihazın tamiri için kendilerine başvuran müşterilerin kaliteli bir hizmet yerine mağduriyetle karşılaşmaya mahkum bırakılması maalesef takdire şayan bir davranış değildir. Telefonu inceleyen teknik ekibinizin telefonların tamir edildiği yerde bulunan ve depoda bulunan yedek parçaları da kontrol etmesi telefonun içesinden çıkan parçalarla karşılaştırma yapması açısından elzem bir durumdur. Ben on defa yüz defa bin defa söylüyorum telefonumu Delta Servis'ten başka açan, onaran, tamir eden, işlem yapan olmadı. Kapağı iki defa açıldı ikisinde de siz açtınız içesinde bulduğunuz kusurları neden benim üstüme yıkıyorsunuz. ''Sonraki gönderdiğimde yetkiliydiniz de önceki gönderdiğimde mi yetkisizdiniz''. Bu iki işlem arasında üçüncü işlem yok. Üçüncü işlem yok. Üçüncü işlem olmadığını herkesten iyi bildiniz halde bahaneler üreterek sizden garanti kapsamında hizmet bekleyenleri hezimete uğratarak sitenizde belirttiğiniz 6 haneli mutlu müşteriler yerine mağdur müşteriler biriktirdiğinizin farkına varmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Delta Teknik Servis Logo
Delta Teknik Servis11 Kasım 2020 16:25

Merhaba Yakup Bey, Gerekli kontrolleri sağladığımızda cihazınızın 2019 yılında ekranda donma kasma ve açılmıyor sorunları ile firmamıza yönlendirildiği ve ekran değişimi yapılarak tarafınıza çıkışının sağlandığı görüntülenmektedir. Cihaz teslim edildikten Yaklaşık 345 gün önce yaptığımız işlemde (ekran değişimi )cihaz tarafınıza hazır bir şekilde teslim edilmiştir. Ancak şuan ki servis kaydınızda tuş filminin yırtık olduğu ve ürünün arızasının giderilmesi için ürünü servis noktasına yönlendirdiğiniz görüntülenmektedir. Önceki servis işleminden de tecrübe ettiğiniz üzere üründe garanti şartnamesine aykırı bir durum yoksa onarım ve kontrol işlemleri garanti dahilinde yapılmaktadır. Garanti şartlarında açıkça belirtilen ürünün yetkili servis noktası dışında müdahale edilmesi nedeni ile garanti dışı değerlendirilmektedir. Cihazın garanti dışı değerlendirilmesine istinaden tarafınıza ücretli onarım teklifi sunulmuş ve onaylanmaması nedeni ile tarafınıza onarımsız çıkışı sağlanmıştır. Cihazınıza ait görseller incelemeniz üzere ektedir. Saygılarımızla, Delta Servis.

  • profile
  • profile
2 Destekçi
  1 Yorum

1 Yorum

Yakup
Yakup13 Kasım 2020 06:35
 

Yetkili servis dışında müdahaleyi kesinlikle kabul etmiyorum. Ürüne delta servisten başka dokunan olmadı. Neyi ne şekilde nasıl değerlendiriyorsunuz bilmiyorum ama görseldeki fotoğraflar sizin eseriniz sorun bunu kabul etmiyor olmanız. Bahane bahane.

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler