Delta Teknik Servis Bir Yıllık Telefonu Garanti Kapsamı Dışına Çıkardılar

Ekrem Ekrem15 Eylül 16:50

12 aylık telefonum aniden ısınıp kapanmaya başladı. Bende delta teknik servise garantiye yolladım. 11 gün sonra aradılar ve telefonun kasasının yamuk olduğunu ve 950 TL ücret istediklerini söylediler. Lakin ben telefonu göndermeden önce yamukluk durumu söz konusu değildi. 10 gün beni kimse aramadı. Bugün aradıklarında bana böyle söylediler ve telefonumun garanti kapsamı dışında olduğunu sözlü olarak bildirdiler.

Bu konuyu Tüketici Hakları kuruluna götüreceğimi ve bugüne kadar hiç açılmamış bir telefonun, bu tür bir sebepten garanti kapsamı dışına çıkarılması insanı düşündürüyor. Telefon ilk alındığından beri armour kılıf da korunmuş ve bu tür bir yamulmaya yol açacak bir hadise yaşanmamıştır.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

Delta Teknik Servis Logo Delta Teknik Servis 16 Eylül 10:37

Merhaba Ekrem Bey, Gerekli kontrolleri sağladığımızda cihazınızın servis noktasına; ısınıyor ve kendi kendine kapanıyor arızaları ile yönlendirildiği tespit edilmiştir. Cihazınıza yapılan teknik incelemeler neticesinde ise cihazın kasasının yamuk olduğu tespit edilmiştir. Firmamız teknik servis hizmeti vermekte olup ürünün son halini incelemek ve üründe kullanıcı hatası var ise bunu tespit etmek ve tarafınıza bildirmekle yükümlüdür.Ürünlerin kullanıcılar tarafından nasıl ve ne şekilde kullandığını tahmin etmemiz mümkün değildir. Garanti şartlarında da açıkça belirtildiği üzere cihazın kullanım kaynaklı zarar görmesi durumunda cihaz garanti dışı değerlendirilmektedir. Cihazın garanti dışı değerlendirilmesine istinaden tarafınıza ücretli onarım teklifi sunulmuş olup onay vermemeniz doğrultusunda cihaz tarafınıza onarımsız olarak iade edilecektir. Cihazınıza ait giriş resmi ve ekspertiz resimleri ekte bilgilerinize sunulmuştur. Saygılarımızla, Delta Servis.

np_image4 Ekli Görsel Var
profile-icon Ekrem 15 Eylül 17:10

Delta teknik servisin ciddiyetini eklediğim resimde gördüğünüz gibi 1970 tarihinde kargoya verildiğinden yazmasından anlıyabilirsiniz

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler