Delta Teknik Servis ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Murat'ın şikayet sonucundan memnuniyeti

         
  • profile
  • profile
2 Destekçi

Delta Teknik Servis Bahane İle Garanti Dışı Bırakma

792görüntüleme
Murat
Murat 03 Kasım 2020 00:24

Mi 8 Lite telefonumu hayalet ekran oluşumu ve batarya süre azığından garanti kapsamında gönderdim. Forumlarda türlü bahaneler ile üretilip garanti kapsamı dışına bırakıldığını yazan onlarca insana rağmen şansımı denemek istedim. Gözüm gibi baktığım telefonu sıvı teması var diyerek 766 TL ücreti mukabili yapabileceklerini söylediler benim bildiğim sıvı temaslı telefonlar tüm iç aksam oksitlenir ve düzen tutmaz. Vicdani açıdan baktığımdan fazla para verip garantili telefon alıyorsun sorunda türlü bahaneler üretip mağdur etme anlayışı ticari ahlaka uymamaktadır. Siz koymadan resimli ben koyayım 1,5 yıllık telefonun şarj soketinin kirleneceğini normal şartlarda olması normal.

Delta Teknik Servis Logo
Delta Teknik Servis03 Kasım 2020 15:09

Merhaba Murat Bey, Firmamız teknik servis hizmeti vermekte olup ürünün son halini incelemek ve üründe kullanıcı hatası var ise bunu tespit etmek ve tarafınıza bildirmekle yükümlüdür. Ürünlerin kullanıcılar tarafından nasıl ve ne şekilde kullandığını tahmin etmemiz mümkün değildir. Cihazınıza yapılan teknik incelemeler neticesinde cihazın sıvıya maruz kaldığı tespit edilmiştir. Garanti şartlarında açıkça belirtildiği üzere cihazın sıvıya maruz kalmış olması ürünü garanti dışı değerlendiren unsurlardandır. Cihazınızın garanti dışı değerlendirilmesine istinaden tarafınıza ücretli onarım teklifi sunulmuş olup onay vermemeniz doğrultusunda cihaz onarımsız şekilde tarafınıza yönlendirilecektir. Cihazınıza ait görseller tekrar incelemeniz üzere ektedir. Saygılarımızla, Delta Servis.

Murat
Murat03 Kasım 2020 15:15

Sizin kadar teknik bilgiye sahip olmayan biri olarak sadece bu görseli çekerek telefonun sıvı teması var denilmesini kabul etmiyorum. Sıvı temaslı daha önceki cihazlarımda telefonun içindeki yerlerde oksitlenme meydana geliyordu. Bu şekilde 1,5 senelik telefonun şarj kısmında toz kir olması normal sıvı teması var demeniz manidar. Ticari ahlaka sığmağan bu anlayığınız için Tüketici Hakem Heyetine gitmekten başka çare bırakmıyorsunuz. İnternette sıvı temaslı bir sürü görsel var ekte bir örnek bırakıyorum saygılar.

  • profile
  • profile
2 Destekçi

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler