24 Eylül 2014

Delta Teknik Servis Xperia Z Ekran Tamiri!

Yaklaşık 2 ay önce aldığım telefonumun iç ekranı kırıldı ve teknik servise gönderim. Göndermeden önce durumu anlatmak için aradığımda telefonda ısınma problemi olup olmadığı soruldu ve olduğunu söyledim.

Bir haftadır telefon ekranı donuyordu. Teknik servise gönderim sonra beni arayıp 450 tl karşılığında ekranı değiştireceklerini söylediler ve gerekli açıklama yapılmadı. Ben İnternet te aynı problemi yaşayanların oluğunu, su geçirmeyen yapısı nedeniyle iç ekranda çatlama- kırılma meydana gelebildiğini söylediğimde ise "böyle bir açıklama Sony tarafından yapılmadı." denildi. Telefonum tamirden geldiğinde darbe aldığı kullanıcı hatası olduğu söyleniyor. Kırılan iç ekran değil, dış değil? Bu nasıl garanti?

Kübra 5.019 Okunma

Cevaplar

  • Delta Teknik Servis Temsilcisi25 Ekim 2014

    Merhaba, Ürün 09/09 tarihinde '' Ekran kırık '' arızası ile giriş yapmıştır. Yapılan inceleme sonucunda cihazın ekran bölümünden darbeye maruz kaldığı tespit edilmiştir.Bu durum bir kullanım hatası olduğundan dolayı cihaz garanti kapsamı haricinde bırakılmamak kaydıyla ücretli onarılmaktadır.Kullanıcıya sunulan 450 TL ücretli onarım teklifi onaylandığından cihazın onarımı yapılmıştır.Ekran değişimi yapıldı. Kullanıcı tarafından ücret onaylanarak ekran değişimi yapılmıştır. Arızanın doğrudan malzeme hatası, kalitesiz tasarım yada işçilik nedeni ile meydana gelmemesi durumunda ürün tüketici tarafından kullanma kılavuzu ve el kitapçıklarında yazılı talimatlara aykırı olarak yanlış ve kötü kullanılması, ihmal, hatalı taşınması, neme veya ıslaklığa, aşırı sıcak ve soğuk çevre şartlarına maruz bırakılması veya bu şartların ani değişikliklerine, çürümeye, oksitlenmeye, izinsiz tadilatlara, bağlantılara tabi tutulması, ürünün firmamızca yetki verilmemiş kişiler tarafından açılması ve onarılması,ihmal,kaza,bozma,yetkilisi servisimizin dışında yapılan uygun olmayan montaj ve bağlantılar, doğal afetler, yangın, elektrik voltajındaki düzensizlikler veya buna benzer sebepleri besin veya sıvı maddelerin ürün üzerine dökülmesi, kimyevi maddelere maruz bırakılması veya üretici firma sorumluluğu dışındaki haller mevcut olduğu hallerde ürünlerin servis tarafından garanti dışı bırakılabileceği açıkça belirtilmektedir. Saygılarımızla Delta Servis

  • Kübra18 Ekim 2014

    hala firmanın dönüş yapmaması ve bir çözüm getirilmemesi firmanın ilgililiğini ortaya koyuyor.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön