13 Şubat 2014

Delta Teknik Servis Telefonumun Ekran Değişiminde Yüksek Ücret İstiyor

Galaxy S4 telefonumu kahvaltı yaparken cebimden düşürdüm, ekranında herhangi bir çatlama kırılma olmadı, fakat bu basit düşüşten ötürü iç ekranı kırılmış yapılması için karşılığında benden 500 TL istediler. Evet telefonun kenarında köşesinde çizikler var bunu kabul ediyorum fakat telefonun arıza yapmasına neden olan düşme sert bir yüzeye ya da darbeye maruz kalmadı, kalsaydı zaten dış camı da çatlardı.

Öyle bir durum söz konusu değil, eğer iç ekranı bu kadar basit bir malzemedense bu benim problemim mi? Evin içinde bile telefonu kullanırken gözümüzün önünden ayırmayacak mıyız? Bu durumun acilen telafi edilmesini istiyorum. 1800 TL para verdiğim bir ürünün bu kadar kalitesiz olması ilginç.

Züleyha 713 Okunma

Cevaplar

  • Züleyha17 Şubat 2014

    Ürünü hiç düşürmediğimi iddia etmedim, fakat darbe alacak biçimde sert düşseydi dış ekranı da çatlardı, dış ekranında herhangi bir çizik dahi yoktur, o derece sert zaten düşürmedim, kenarlarında oluşan soyulmaların çoğu da düşmelerle oluşmadı ztn, soyulma şeklinde olduğu apaçık ortadadır. Verdiğiniz cevap dahi profesyonellikten uzak. Ürünün üreticisi Samsung olduğunu belirtmişsiniz ama işte gel gör ki garanti kapsamı malesef sizin firmanız tarafından ben de bunu belirtmek isterim. Ürün kasası , iç malzemesi kalitesiz ve bu kadar çabuk bozulabiliyorsa ve böyle bir ürüne garanti vermeyi göze alabiliyorsanız , karşılığında müşteriyi memnun etmeniz gerektiğini de bilmelisiniz.

  • Delta Teknik Servis Temsilcisi17 Şubat 2014

    Merhaba, Yapılan incelemelerde ürün net bir şekilde düşmeye bağlı hasar gördüğü ve iç ekranın kırıldığı tespit edilmiştir.Düşme ve sıvı hasar gibi durumların garanti kapsamına içerisine girmeyeceği Sanayi Bakanlığı garanti şartnamesinde açık olarak belirtilmiştir. Bir cep telefonun kaç kere,nasıl,ne zaman ve nereye düştüğü gibi tespitleri yapmak bir yetkili servisin bilgisi dahilinde olmadığı gibi anlaması da mümkün değildir.Prosedür bu konuda açık ve nettir.Tespit yapıldıktan sonra fiyat teklifi sunulur ve onaylanırsa ücretli onarım yapılır;onaylanmazsa da iade olarak gönderilir. Bu tip durumlarda tüketicinin (fatura fiyatına göre) Tüketici Hakem Heyeti ve ya Tüketici Mahkemesi'ne bilirkişi incelemesi için talepte bulunma yolu her zaman açıktır.Anlaşmazlıklarda karar veren mekanizma bahsi geçen iki resmi mercidir. Ayrıca ürünün üretici firmasının '' Delta Gsm '' olmadığını üretici firmanın dünya markası olan '' Samsung '' firması olduğunu vurgulamak isteriz. Bahsi geçen ürünün hasar tespit resimleri konunun altında mevcuttur.Söz konusu resimler diğer kullanıcılara referans olması için eklenmiştir. Saygılarımızla Delta Servis

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön