22 Ocak 2014

Delta Teknik Servis Telefonumun Arızası İçin Yüksek Ücret İstiyor!

Bimeks'ten aldığım LG nexus 4'üm 16. gün sonunda kapandı ve geri açılmadı. Delta Teknik Servise gönderdim ve iki güne bir telefonumun arızası nedir diye aradım. Her seferinde henüz arızası tespit edilememiştir dediler.

En son 20.01.2014 tarihinde aradım ve mail attım. Arızasını öğrenmek istediğimi belirttim. 21.01.2014 tarihinde bana bir mail geldi ve telefonun lisanssız yazılım yükleme sonucu kilitlendiğini, bu durumun anakarta zarar verdiğini bunun içinde 16 gün önce 1049 TL'ye aldığım telefona 700 TL tamir ücreti istediler.

Bence telefonu yapamadıkları için böyle birşey uydurdular. Çünkü ben lisanssız yazılım yüklemeyi bırakın yazılım yüklemeyi dahi bilmiyorum.

Mevlüt 710 Okunma

Cevaplar

  • Mevlüt 12 Ağustos 2015

    Tüketici hakem heyeti sayesinde paramın tamamını geri alabildi. Size tavsiyem kesinlikle delte teknik servis garantili bir ürün almamanız...

  • Delta Teknik Servis Temsilcisi31 Ocak 2014

    Merhaba, Yapılan incelemeler sonucunda kullanıcı tarafından ürüne lisanssız yazılım yüklendiği secure boot kısmının kullanıcı tarafından açıldığı tespit edilmiş olup ürünün onarımının yazılım güncellenerek mümkün olmadığı tespit edilmiştir. Kullanıcı tarafından yapılan lisanssız yazılım yüklenmesi sonucunda ürünün anakartına zarar verdiği tespit edilmiştir. Yetkisiz birimler tarafından lisanssız yazılım güncellenmesi garanti kapsamına girmediğinden tüketici sunulan 700 tl anakart değişim bedeli onaylanmadığından tüketiciye iade edilmiştir. Söz konusu fotoğraflar diğer kullanıcılara referans olması açısından eklenmiştir. Saygılarımızla Delta Servis

  • Mevlüt 25 Ocak 2014

    Henüz bana Delta Teknik Servis'ten hiçbir yetkili geri dönmedi.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön