06 Temmuz 2015

Delta Teknik Servis Telefonumu Garanti Dışında Bıraktı!

22.06.2015 tarifinde garanti kapsamında Samsung Galaxy S3 marka cep telefonumu home tuşu arızası ve ekranda piksel hatasından dolayı yetkili servisi delta servise gönderdim 1 hafta sonra bana cihazınıza sıvı teması olmasından dolayı garanti kapsamı dışında olduğunu ve 275 TL ücret karşılığı yapılabilir olduğu söylenmiştir.

Telefonum hiçbir şekilde sıvıya temas etmemiştir. İnternette şikayet sitelerinde gördüğüm kadarıyla Delta Servis kendine gelen cep telefonlarını para karşılığı yapmak için sıvı teması bahanesiyle hem garanti dışı bırakmayı hem de para karşılığı cihazı tamir etmeyi kendine amaç edinmiştir.

İbrahim 913 Okunma

Cevaplar

  • Delta Teknik Servis Temsilcisi30 Temmuz 2015

    Merhaba, Ürün 22.06.15 tarihinde ''Ekranda piksel hatası var, ekranda kararmalar oluyor, home tuşu arızalı'' arızası ile giriş yapmıştır. Yapılan inceleme sonucunda cihazın sıvıya maruz kaldığı tespit edilmiştir. Bu durum bir kullanım hatası olduğundan dolayı cihaz garanti kapsamı haricinde bırakılmıştır. Kullanıcıya sunulan ücretli onarım teklifi onaylanmadığı için cihaz onarımsız iade edilmiştir. TC Sanayi Bakanlığı tarafından belirlenen maddelerde de yer aldığı üzere kullanıcının kullanıma bağlı hataları sonucunda ürünler garanti kapsamı içerisinde onarılmamaktadır. Bu durumda servis olarak yapılacak işlem bellidir. Tüketiciye ücretli onarım teklifi sunulur tüketici onaylarsa yapılır onaylamazsa iade edilir. Teknik servislerin sıvılı ürünleri garanti kapsamı içerisinde onarması gibi bir durum garanti şartlarında da belirtildiği gibi söz konusu değildir. Bu ve buna benzer ürünler için servisimiz tarafından verilen kararda herhangi bir hata bulunmamaktadır. Ürüne ait sıvı temaslı fotoğrafları diğer kullanıcılarımıza referans olması açısından eklenmiştir. Saygılarımızla Delta Servis

  • İbrahim 13 Temmuz 2015

    Arkadaşlar cep telefonu satın alırken eğer yetkili servisi delta servis ise iki kere düşünmenizi tavsiye ederim.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön