Delta Teknik Servis Servis Hizmet Kusuru!

Hüseyin E. |

Sony Xperia Z'mi aldığımdan beri suyla iç içe olup hiç bir sorun yaşamadım. 10.07.2013'de ekranımı kırdıktan sonra ekran değişimi için 500 TL ödedim. Telefon elime ulaştıktan sonra servis ile yaptığım görüşmede telefonun hiçbir sıkıntısı olmadığı, testlerden %100 hatasız bir şekilde geçtiği söylendi. Bende bu söylenenlere inandım ve bana suyla ilgili hiçbir uyarıda bulunmadılar.

22.07.2013 tarihinde kapakları kontrol edip, iki parmak su olan bir kabın içine telefonumu sokar sokmaz servisin yapıştıramadığı arka kapaktan içeri su girdi ve anında ekran karardı. Acilen Delta Teknik Servise yolladım. Teknik servis hatasını kabul etmeyip kullanıcı hatası dedi. Buradan çözemezsem hukuki yollara başvuracağım.

Etiketler :

Yetkili Servis Personel Yetkili Servis Ücretlendirme

Şikayeti Takip Edenler


Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 06 Ağustos
  14:57

  Merhaba,

  Cep telefonları ile ilgili kalite kontrol testleri yapılırken cihazları sizin yaptığınız gibi "su dolu kova içerisine koyup" denemiyoruz.Elektronik onarım literatüründe böyle bir kontrol işlemi hiç bir zaman varolmamıştır.

  Sony Xperia Z modelinin su geçirmediği,havuz içerisinde,kova içinde ve ya akvaryumda test tabii tutalabileceği ne bizim tarafımızdan ne de Sanayi Bakanlığı tarafından bildirilmemiştir.Üretici olan Sony Corp. firmasının ürünün "dayanıklılığı" ile ilgili yaptığı testlerin paylaşımı,özel kılıflar içerisinde yaptığı reklam filmleri tüketicilerin büyük bir bölümünde bu modelin "su geçirmez" olduğuna dair bir izlenim yaratmıştır.

  Bu izlenim Sony Türkiye'nin yetkili servisi olan firma tarafından da yapılan uygulamalar ile çürütülmüş olup,bize herhangi bir söz hakkı bırakılmamıştır.Burada Sony ve yetkili servisi ürünün kapaklarının açık olarak bırakıldığını belirtip 1400 TL civarında ücret çıkarıp ürünleri tüketicilere iade olarak göndermiştir ve göndermeye devam ediyordur.(Kaynak sikayetvar.com)

  Ekran kırılması ile ilgili yapılan ücretli onarım hakkında bir probleminiz olduğunu sanmıyoruz ancak bunun sonrasında oluşan sıvı hasarın tarafımızca kabul edilmesi mümkün değildir.

  "Yapıştırılamayan" bir arka kapağı yaptığı bombelerden çok net bir şekilde anlayabilir ve servisi bununla ilgili arayabilirdiniz bu olay gerçekleşmeden önce.

  Saygılarımızla,
  DeltaServis