16 Şubat 2015

Delta Teknik Servis Klasik Cevap, Sıvı Teması!

Samsung S3 Marka telefonumu mikrofon arızasından dolayı ve bataryasının şişmesinden dolayı delta servise gönderdim. Birkaç gün sonra servisten telefon geldi ve aşırı yıpranma ve sıvı temasından dolayı garanti dışı kaldığını söylediler.

Bende telefonda mikrofon dışında telefonun herhangi bir sorununun olmadığını söylememe rağmen aynı şeyleri söylediler bana. Daha önceki okuduğum şikayetlerden de anlaşılacağı üzere servis hikaye gelen her telefona sıvı teması diyerek garanti dışı bırakıyorlar. Firmadan Şikayetçiyim.

Metin 4.567 Okunma

Cevaplar

  • Metin17 Şubat 2015

    Telefonum çalışıyordu sadece mikrofonu bozuktu ayrıca orijinal bataryası şiştiği için başka bir batarya ile kullanıyordum. Telefonum geldiğinde çalışmaz ise ayrıca tüketici hakem heyetine şikayette bulunacağım.

  • Delta Teknik Servis Temsilcisi17 Şubat 2015

    Merhaba, Ürün 10.02.15 tarihinde '' Ses karşıya gitmiyor. Batarya şiş.'' arızası ile giriş yapmıştır. Yapılan inceleme sonucunda cihazın darbeye ve sıvıya maruz kaldığı tespit edilmiştir. Bu durum bir kullanım hatası olduğundan dolayı cihaz garanti kapsamı haricinde bırakılmıştır. Kullanıcıya sunulan 700 TL ücretli onarım teklifi onaylanmadığı için cihaz onarımsız iade edilmiştir. TC Sanayi Bakanlığı tarafından belirlenen maddelerde de yer aldığı üzere kullanıcının kullanıma bağlı hataları sonucunda ürünler garanti kapsamı içerisinde onarılmamaktadır. Bu durumda servis olarak yapılacak işlem bellidir. Tüketiciye ücretli onarım teklifi sunulur tüketici onaylarsa yapılır onaylamazsa iade edilir. Sizin ürününüzde de kullanıma bağlı sıvı temas ve darbe olduğu tespit edildiğinden tarafınıza ücretli onarım teklifi sunulmuş olup onaylamadığınız için iade edilmiştir. Ürüne ait darbeli ve sıvı temaslı fotoğraflar diğer kullanıcılara referans olması açısından eklenmiştir. Saygılarımızla Delta Servis

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön