Delta Teknik Servis Garanti Kapsamı!

Selçuk A. |

Samsung S4 marka telefonumu, telefon açıkken ulaşılamama sorunu nedeniyle delta teknik servise yolladım. Ara sıra arayıp telefonun durumunu sorduğumda daha incelendiği söylendi. Bana yaklaşık 2.5 hafta sonra döndüler ve bu sürede ancak telefonun sorununu anlamışlardı ve telefonun garantisi bitmemiş olmasına rağmen 350 TL masraf olduğunu belirtip garanti kapsamı dışında olduğunu belirttiler.

Sebep olarak da telefonda darbe izleri olduğunu söylediler. Telefon 1,5 yıllık ve tabii ki kullanmaya bağlı ufak aşınmalar var ama bana söyledikleri anakart hasarını yapacak ölçüde olduğunu düşünmüyorum. Çünkü herhangi bir darbe sonucu oluşmadı. Anakart hasarı da garantiye girmiyorsa hangi hasar girecek!

Etiketler :

Garanti Kapsam Yetkili Servis Ücretlendirme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 22 Haziran
  13:21

  Merhaba,

  Ürününüz 18.04.2015 tarihinde ''Şebeke sorunu, arama yapılamıyor.'' arızaları ile giriş yapmıştır.

  Yapılan inceleme sonucunda cihazın darbeye maruz kaldığı tespit edilmiştir. Bu durum bir kullanım hatası olduğundan dolayı cihaz garanti kapsamı haricinde bırakılmıştır. Kullanıcıya sunulan ücretli onarım teklifi onaylanmadığı için cihaz onarımsız iade edilmiştir.

  TC Sanayi Bakanlığı tarafından belirlenen maddelerde de yer aldığı üzere kullanıcının kullanıma bağlı hataları sonucunda ürünler garanti kapsamı içerisinde onarılmamaktadır. Cihazınız servise giriş tarihinden itibaren incelemesi sağlanır ve buna göre bilgilendirme yapılır. Bu durumda servis olarak yapılacak işlem bellidir. Tüketiciye ücretli onarım teklifi sunulur tüketici onaylarsa yapılır onaylamazsa iade edilir.

  Sizin ürününüz ve buna benzer ürünlerde verilen karar doğru olup yapılan tespitte herhangi bir hata bulunmamaktadır.

  Ürüne ait hasar tespitli fotoğraflar diğer kullanıcılarımıza referans olması açısından eklenmiştir.

  Saygılarımızla
  Delta Servis