15 Haziran 2015

Delta Teknik Servis Ekran Dokunmatiği!

8 ay önce aldığım LG g3 %60 oranında ekran dokunmatiği kullanılmaz hale gelmiştir. Ürünü Delta servise gönderdim, bir hafta sonra cihazın köşesinde küçücük bir deformasyonu bahane ederek garanti kapsamı dışı kalmıştır dediler.

Üstelik 500 TL gibi fahiş bir ücret talep ettiler (60 $ ekran) şimdi telefonu geri gönderecekler. Mağdur edildim ve hakkımı tüm hukuksal platformlarda arayacağım. Ayrıca bildiğim tüm sitelere bu durumu anlatacağım ki başkaları da o servisin hizmet verdiği firmalardan alışveriş yapıp benim durumuma düşmesin.

Murat 1.206 Okunma

Cevaplar

  • Murat 29 Haziran 2015

    Kanunun ilgili maddesinden faydalanıp bilmem kaç kere zoomlanmış noktasal bir eziği garanti kapsamı dışında bırakmak için çevirmeniz gerçekten takdire şayan bir hareketti. 550 TL olarak verdiğiniz fiyatı dışarıdan montajı dahil %100 orijinal LG üretimi ekranı 299 TL'ye yaptırdım. Sizleri vicdanlarınızla başbaşa bırakıyorum tabi varsa. Tüm tüketicilere, delta servis garantili hiçbir ürünü almamanızı ve gönderdiğiniz ürünler yapılmadan verilen fiyatı mutlaka araştırmanızı tavsiye ederim.

  • Delta Teknik Servis Temsilcisi22 Haziran 2015

    Merhaba, Ürününüz 03.06.2015 tarihinde ”Dokunmatik problemli.'' arızaları ile giriş yapmıştır. Yapılan inceleme sonucunda cihazın darbeye maruz kaldığı tespit edilmiştir. Bu durum bir kullanım hatası olduğundan dolayı cihaz garanti kapsamı haricinde bırakılmıştır. Kullanıcıya sunulan ücretli onarım teklifi onaylanmadığı için onarım yapılmamıştır. TC Sanayi Bakanlığı tarafından belirlenen maddelerde de yer aldığı üzere kullanıcının kullanıma bağlı hataları sonucunda ürünler garanti kapsamı içerisinde onarılmamaktadır. Cihazınız servise giriş tarihinden itibaren incelemesi sağlanır ve buna göre bilgilendirme yapılır. Bu durumda servis olarak yapılacak işlem bellidir. Tüketiciye ücretli onarım teklifi sunulur, tüketici onaylarsa yapılır onaylamazsa iade edilir. Ekran değişimi için verilen fiyat LG tarafından belirlenen fiyat olup verilen fiyatta herhangi bir hata bulunmamaktadır. Sizin ürününüz ve buna benzer ürünlerde verilen karar doğru olup yapılan tespitte herhangi bir hata bulunmamaktadır. Ürüne ait hasar tespitli fotoğraflar diğer kullanıcılarımıza referans olması açısından eklenmiştir. Saygılarımızla Delta Servis

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön