12 Mayıs 2015

Delta Teknik Servis Bilindik ''Kullanıcı Hatası Mevzusu''

Sen ıp68 su geçirmez sertifikalı xperia z3 telefon al, kapakları kapalıyken ilk sıvı temasında sürahiden dökülen su dan içine su al, sonra reklamlarında 1,5 metrede (tatlı su) 30 dakika kalabiliyor densin, garantiye kapakları kapalıyken su aldı diye gönder (üzerinde film kaplaması koruması da var), geri dönüş: '' cihaza su girmiş müşteri hatası 750 TL tamir bedeli... '' su girmeden önce telefonda bulunan ışık sızması ve LCD ekranda üstüne baskı yapan sabitleme parçasına rağmen iyi niyet prensibiyle garantiye göndermedim, 8 adet cep telefonu aldığım delta servise bu yakışmadı, iyi niyet=mutlu müşteri. Umarım sorunum hakem heyetine gitmeden tekrar değerlendirilip çözülür, çünkü sonuç malum.

Fatih 1.047 Okunma

Cevaplar

  • Fatih 22 Haziran 2015

    Konu 1 ay önce tüketici hakları heyetine sunulmuştur, zaten bu konuda ki (Sony Eurasia nin sıvı teması mevzusu) emsal karar tüketici lehinedir, ve teknik servis firmaları su geçiren bu ürünleri birebir değişimini yapmıştır. En kısa sürede sorunumun hallolacağına ve Türkiye adaletine inanıyorum.

  • Delta Teknik Servis Temsilcisi22 Haziran 2015

    Merhaba, Ürün 29.04.2015 tarihinde ''Sıvı teması var, ekranın alt köşesinde ışık sızması var.'' arızası ile giriş yapmıştır. Yapılan incelemeler sonucunda cihazın sıvı temasa maruz kaldığı tespit edilmiştir. Bu durumdan dolayı cihaz garanti kapsamı haricinde bırakılmıştır. Kullanıcıya sunulan ücretli onarım teklifi onaylanmadığı için cihaz onarımsız iade edilmiştir. Firmamız teknik servis hizmeti vermekte olup ürünün ithalatçısı ya da satıcısı firmamız değildir. Ürünün üretimini gerçekleştiren firma Sony markası olup ürünün hangi şartlarda kullanılması gerektiğini kutu içerisinden çıkan kullanım kılavuzunda açıkça belirtmişlerdir. Yapılan incelemeler sonucunda ürününüzün sıvı temasa maruz kaldığı tespit edilmiştir. TC Sanayi Bakanlığı tarafından belirlenen maddelerde de yer aldığı üzere kullanıcının kullanıma bağlı hataları sonucunda ürünler garanti kapsamı içerisinde onarılmamaktadır. Bu durumda servis olarak yapılacak işlem bellidir. Tüketiciye ücretli onarım teklifi sunulur tüketici onaylarsa yapılır onaylamazsa iade edilir. Teknik servislerin sıvılı ürünleri garanti kapsamı içerisinde onarması gibi bir durum garanti şartlarında da belirtildiği gibi söz konusu değildir. Sony Xperia Z3 model akıllı cep telefonu uluslararası IP68 sertifikasına sahip olup, su temasına karşı dayanıklı olarak üretilmiştir. Bu sertifika ürünün tüm dayanıklılık testleri yapılıp, dünya genelinde geçerlilik arz eden kurum tarafından verilmektedir. Sıvıya karşı dayanıklılık özelliğinin geçerli olması için kullanıcının sıvı ile temas edileceği durumlarda ürünün tüm kapaklarının koruma altına alması kesinlikle şart koşulmuştur. Ürüne ait sıvı temaslı fotoğraflar diğer kullanıcılara referans olması açısından eklenmiştir. Saygılarımızla Delta Servis

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön