25 Nisan 2013

Deichmann 6 Ay Sonra Parçalanmaya Başladı!

16.10.2012 tarihinde Deichmann mağazasından 89,90 TL'ye satın aldığım ayakkabı yaklaşık 6 ay sonra parçalanmaya başladı, iki topukta da lastikler dikine yarıldı. Arka kısmındaki iç kaplamalar aşındı ve deri ortaya çıkmaya başladı. Firmaya ayakkabıyı götürdüm ve inceleme için İstanbula yolladılar. Gelen cevap ilginçti: üretim hatası yoktur, iadesi uygun görülmemiştir.

Ayakkabı eğer kısa sürede parçalanmaya başlamışsa o ayıplı mal kapsamına girer. Değişimi ya da para iadesi gerekir. Şimdi.. ayakkabıyı aldığım tarih, fiyatı ve firma adı göz önüne alındığında ürünün zamanından önce kullanılamaz hale geldiği açıktır. Deichmann firmasının verdiği cevap ve ayakkabılarının kötü oluşu, onun satış sonrası hizmetten yoksun oluşunun açık bir kanıtıdır.

Mustafa 100 Okunma

Cevaplar

  • Mustafa01 Mayıs 2013

    Deichmann'ın satış sonrası hizmet anlayışı anlaşılan klasik o "Satılan mal geri alınmaz." şeklinde. Neden:1.Firma, üretim aşamasından kaynaklı bir malın değişimi yapılmaktadır, diyor. Oysa zaten satışa sunulan mallar üretim hatası olmayan mallardır. Hiçbir firma raflarında hatalı üretilmiş ayakkabıları bulundurmaz. Hatası hemen fark edilir ve satışı durdurulur. Fabrika ayakkabıyı hatasız üretir ama kötü veya yanlış malzeme kullanmış olabilir. Bu nokta çok önemli. Müşteri bu ayakkabıya bakar, giyer, inceler ve ayakkabıda hiçbir hata eksik yoktur. Satın alır. Oysa kötü ve yanlış malzeme kullanıldığından 6 ay geçmeden sağ ve sol ayakkabıların her ikisinin topuk lastiklerinde yarılmalar başlamış, çekecek taktığımız arka-sırt kısmlarında da aşınmalar başgöstermiştir. 2.Uygun olmayan kullanılmadan oluşan deformasyondan söz edilmiştir. Ben Deichmann marka ayakkabıyı nasıl kullndığımı anlatayım, kullanımın uygunsuz olup olmadığına siz karar verin: Bir kere, bu ayakkabıyla hiç birdirbir oynamadım, futbol veya beyzbol zaten oynamam çünkü yaşım 62. Mağazamız var, kışın karlı ve yağmurlu havalarda kalın botumu giydim, dükkana gelince botları çıkarıp Deichmann marka ayakkabıyı giydim. Kadınların misafirlikte ayakkabı değiştirmeleri gibi. Ve 6 ay geçmeden Deichmann ayakkabılar çatlamaya patlamaya başladı. Şimdi garantiyi nereye koyalım?!.. Deichmann'a göre demekki ayakkabıyı satın aldıktan sonra kutusundan çıkarmamak gerekiyormuş. Ben kullandığım için, hatta usulüne uygun olmayan biçimde kullandığım için Deichmann ayakkabılar bu hale gelmiş. Bunu hangi mantık kabul eder? Satış sonrası hizmet Deichmann'da sıfır....gerekli yasal yollara başvurulacağı buradan duyurulur.

  • Deichmann Temsilcisi30 Nisan 2013

    1762130 Numarali sikayet hakkinda: Deichmann , müşteri memnuniyetini esas alarak kullanılmış ürünleri incelemeye alarak üretim aşamasında oluşan hatalardan kaynaklanan ve tadilatı mümkün olmayan durumlarda ürün değişimi yapmaktadır. Kullanım ve bakım uygulamalarına uygun kullanılmayan ürünlerde oluşan deformasyonlar tüketici kaynaklı olduğundan onarım yolu ile müşterilerimize yardımcı olunmaktadır. Ürün fort kısmındaki aşınma kullanımla alakalı olduğu için değişimi onaylanmamıştır. Bilginize sunariz. Saygilarimizla, Deichmann TR, Müsteri iliskileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön