10 Şubat 2014 #2285240

DeFacto İadeyi Kabul Etmiyor!

İstanbul seyahatimde Defacto'nun Pelikanmall mağazasından bir ürün aldım. Ankara'ya döndüğümde ürünü giymeden dikişlerinin hatalı olduğunu fark ettim. Optimum Outlet Defacto mağazasına ürünün faturası ile beraber iade için gittim.


Aldığım yanıt "iade yapamazsınız, değişim yapabilirsiniz" oldu. Ürünün hatalı olduğunu, hiç kullanılmadığını ve alınalı henüz 4 gün olduğunu söylememe rağmen verdikleri cevap aynı oldu. Böylesine kurumsal bir firmanın tüketici haklarını bu denli aleni şekilde çiğnemesi en kibar haliyle haksızlıktır. Çevremdeki herkese bu olayı anlatıyorum ve onlara tüketici haklarına saygılı firmalardan alışveriş yapmalarını söylüyorum.

Koray 197 Okunma

Cevaplar

  • DeFacto Temsilcisi12 Şubat 2014

    Merhaba, Ürünler sezon mağazamızdan alınmış olduğu için yine size yakın bir sezon mağazasına faturanız ile birlikte giderek konuyla ilgili destek alabilirsiniz. Saygılarımızla DeFacto Müşteri Hizmetleri

  • Koray12 Şubat 2014

    Öncelikle tarafıma kısa sürede dönüş yaptığınız için teşekkür ederim. Ancak iade için gittiğim mağazadaki kasiyer, bırakın ürüne bakmayı, ürünü hangi mağazadan aldığımı bile sormadı. Dolayısı ile ürün sezon mağazasından mı alındı, yoksa outlet mağazasından mı alındı bilmiyordu.

  • DeFacto Temsilcisi10 Şubat 2014

    Değerli Müşterimiz; Öncelikle DeFacto ürünlerine göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. DeFacto mağazaları merkez ve bayi olmak üzere 2 gruba ayrılmaktadır. Merkez mağazaları da sezon ve outlet olmak üzere 2 gruba ayrılmaktadır. Belirtmiş olduğunuz durumda eğer ürünler merkeze bağlı bir sezon mağazasından alınmış ise sadece sezon mağazasında iade desteği verilir. Aynı şekilde merkeze bağlı outlet mağazasından alınan ürünler de sadece outlet mağazalarda iade desteği verilir. Saygılarımızla DeFacto Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön