01 Temmuz 2014

Decathlon Ücret İadesi Yapmıyor

www.decathlon.com.tr adresinden aldığım 'rockrider 8.1' bisikletini kargo hasarı dolayısıyla teslim almadan 20/06/2014 tarihinde iade ettim. 4 gün Balıkesir'deki kargo şubesinde iade almadıkları için bekletildi. 3 gündür de İstanbul'da ki şubede bekletilmektedir. Neden teslim almadıklarını sorduğumda kargo ile alakalı olduğunu ürün kendilerine ulaşmadan para iadesi yapılmadığını ifade ettiler.

Bende kendilerine sözleşme maddeleri gereği benim kendilerine iade ettiğim 7 günlük süre içinde para iadesi yapmak zorunda olduklarını bunu yerine getirmezler ise haklarında hukuki olarak işlem başlatacağımı bildirdim. Firma hiç güvenilir değil.

Gökhan 1.815 Okunma

Cevaplar

  • Gökhan23 Ekim 2014

    Daha nasıl iade yaptığınızdan haberiniz yok sizin.Para iadesini kargo ücreti eksik olarak yaptınız.Kargo ücretini talep ettiğimde IBAN istediğniz bende 7 kere IBAN verdim bu ücret yatmayınca.En sonunda dalga geçtiğinize emin olduğum için tüketici hakem heyetine başvurcağımı bildirdim böyle olunca 7 kere vermiş olduğum IBAN numarasını idrak edip eksik iadeyide yaptınız.

  • Decathlon Temsilcisi22 Ekim 2014

    Öncelikle decathlondan alışveriş yapmış olduğunuz için teşekkür ederiz.Yaşanan geçikmeyi decathlon.com.tr ekibi olarak şöyle açıklayabiliriz.İadelerimiz yapılırken alışveriş yapmış olduğunuz kredi kartlarınızın hesabına yapılıyor.Hesabınıza yatırmış olduğumuz para tarafımıza bankanızla alakalı geri dönüş olabiliyor.Bu durumda Iban numaranızı almamız gerekiyor.Almış olduğumuz IBAN numaranıza iadeniz yapılıyor.Dilek öneri ve şikayetleriniz için https://www.decathlon.com.tr/tr/contactUs bize ulaşabilirsiniz.

  • Gökhan02 Temmuz 2014

    Firma eksik olarak para iadesini yaptığını ifade eden mail gönderdi.35 TL kargo bedelini iade etmemiş bende iade etmek zorunda olduklarını belirttim bana IBAN no mu göndermem istendi bende gönderdim sonra ödediğim şekilde iadenin yapılacağına dair başka bir çalışandan mail aldım tekrar sordum hangi şekilde eksik kalan paranın ödeneceğini tekrar IBAN numaram istendi gönderdim ve sordum ne zaman yatıracaklarını hesabıma parayı 3. kez başka bir çalışan IBAN numara mı gönderdiğim taktirde salı günleri havale ödemelerinin yapılacağını bildiren mail attı bende 3. kez IBAN numaramı gönderdim ve yarın para iadem yapılmadığı taktirde yasal yollara başvuracağımı belirttim.Firma aklı sıra hem dalga geçiyor hemde para iadesini yapmıyor.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön