05 Mayıs 2016

Decathlon Küçük Hesaplar Peşinde!

Hafta sonu "Decathlon" un bir şubesinden ayıptır söylemesi 180 TL'lik alışveriş yaptım, kasada ürünleri okutup doldurma aşamasında kasiyer, benden aldığım ürünleri koymak için kullanacağı poşetin parasını (10 kuruş) istedi.

Şaka gibi bir firma, yani bu boyutta bir satıcı, 180 TL'lik alışverişten 10 kuruş kazanmıyor mu? Ya da bizi saf yerine mi koymaya çalışıyor ya da ne yapmaya çalışıyor çok merak ettim doğrusu!
Saygısız bir hareket olarak algıladığım bu hareketi orada yazılı şikayette bulunarak da aktardım, tabi anlarlar mı, kendilerini düzeltirler mi bilmem ama, ben bir daha kendilerinden bir çöp dahi almayı düşünmüyorum.

Ufuk 233 Okunma

Cevaplar

  • Ufuk 06 Mayıs 2016

    Süslü açıklamalar ile yaptıklarınızı haklı duruma getirmeye çalışıyorusunuz, nedir açıklaması; "bizden zorulu bağış" mı topluyorsunuz? Para alarak bizi eğitmeye (!) mi çalışıyorsunuz? Milyon tane yerden milyon tane alışveriş yapıyorum, gereken kurumlara destek ve bağış da veriyorum, bu tür bir zorlama hareket ne benim nede diğer insanların hoşuna gitmez (!) olay müşteri memnuniyeti ise ben memnun değilim, ne yaptığınız işlemden, nE de verdiğiniz cevaptan! Unutmayın zorla güzellik (!) olmaz.

  • Decathlon Temsilcisi06 Mayıs 2016

    Merhabalar Ufuk Bey, Biz Decathlon Türkiye olarak müşteri memnuniyetini her gün daha ileriye taşımak için ekibimizle birlikte tüm gücümüzle çalışmaktayız. Aynı zamanda da "insan,ürün ve çevre(doğa) " güvenliği içinde normal prosedürlerin dışında ekstra olarakta efor sarfetmekteyiz. Sizinde bildiğiniz üzere doğayı en çok kirleten, en az çözünen plastik (naylon) materyallerdir ve bunların doğada çözünümü yüzyılları bulmaktadır. Doğa'yı korumak adına başlattığımız yeni projemiz ; yeni nesillere daha temiz bir dünya bırakmak ve bu bilinci yaratmak,bunun sonraki nesillerimize de bu şekilde öğreterek , bu bilincin sürekliliğini sağlamaktır. Hedefimiz de iletişimimiz de poşet kullanımını azaltmaktır, poşet satın alımını engellemektir. Bu projemizi gerçekleştirirken de Decathlon olarak bir maddi beklentimiz yoktur. Poşetlerimiz tıpkı ürünlerimiz gibi barkodludur ve resmi satış olarak faturalandırılmaktadır. Satmakta olduğumuz poşetler doğada daha kısa sürede çözünebilen materyallerden üretilmektedir. Elde edilen gelir ise DenizTemiz Derneği/ TURMEPA vakfına bağışlanmaktadır. TURMEPA; Ülkemiz kıyı ve denizlerinin korunmasını ulusal bir öncelik haline getirmek ve gelecek nesillere temiz denizlerin kucakladığı yaşanabilir bir Türkiye bırakmak amacıyla, 8 Nisan 1994 yılında Rahmi M. Koç'un kurucu başkanlığında, Deniz Ticaret Odası ve bir avuç deniz sevdalısıyla birlikte başlatılmış bir sivil toplum hareketidir. Sizinde doğayı korumak için bize verdiğiniz desteğe ve anlayışa teşekkür eder iyi günler dileriz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön